TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR'UN İKİNCİ KURULUŞ DÖNEMİ

Tokatspor'umuz 2017-18 sezonuna tarihinde ikinci defa kurulduğu dönem gibi başlamış bulunuyor.

            Her sezon başı gördüğümüz gibi kongrelerle yeni lige başlayan Tokatspor'umuz bu sezon yaşadığı olaylarla nerede ise geçen sezon Kayseri Erciyesspor gibi liglere genç takım kadrosu ile devam edecekti. Maçlara nasıl çıkacaktı, yoluna maddi ve manevi nasıl devam edecekti gibi sıkıntılarla boğuşurken Tokatspor'umuz, tüm Tokatlıların İstiklal Savaşında olduğu gibi birlik ve beraberlikle hareket ederek tekrar kimliğini korumuş sanki ikinci defa yeniden kuruldu imajını vermişti.

Teşekkürler, başta milletvekilimiz sayın Zeyid Aslan olmak üzere Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu, yeni kurulan yönetim kurulumuz Ticaret Odası Başkanı sayın Ahmet Arat, Kulübümüzün tüm eski başkanlarının yer aldığı yönetimde sayın Mustafa Çevirgen, Ümit İşeri, Ali Çelik, Emin Yılar, Murat Şahin, Belediye Başkan Yardımcımız Osman Altınordu ve daha diğer kıymetli isimler… Görevine yeni atandığı için bu olayları uzaktan destekleyen, bu sezon da ilk kez Afjet Afyonspor maçına gelerek olayın içinde olduğunu tüm Tokatlılara hissettiren Valimiz sayın Ömer Toraman’a, taraftar topluluklarımıza, Tokatspor'un eski ve yeni sevdalılarına tekrar tekrar teşekkürler diyoruz.

Tokatspor'un yeni sezon ilk maçı olan Afjet Afyonspor maçında ikinci dönem yeni kurulan kadrosu ile galibiyeti kaçırarak 2-2 berabere kaldık. Maçımızda gözümüze takılan önemli olaylara gelince;

1) Geçmiş maçlarda olduğu gibi protokol tribünün manzarası takımımıza olan ilgiyi gösteriyordu. Evet, şükürler olsun, maçımızda kimler yoktu ki… Bu görüntü Tokatspor'umuza gösterilen alakanın en üst seviyede olduğunun işaretiydi. Valimiz Ömer toraman, Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanımız Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu ve çeşitli daire müdürleri, Beden Terbiyesinin müdür yardımcıları Celal Yurdakul, İbrahim Tarun, GOP Stat Amiri Ahmet Yardımcı ve stat görevlileri, Tokatspor'un en eski üyesi olan Ali Barlas, şahsım ve nice kıymetli isimler…. Tokatspor’umuzun ikinci kuruluş döneminin yönetim kurulu başkanı Ahmet Arat başta olmak üzere gerek takımımızın antrenmanlarında gerekse de Afjet Afyonspor maçında sanki ilk defa yönetici olmuş gibi heyecanlı ve hevesli yöneticiler…

2) Takımımızın 12. Adamı görevlerini yapan taraftar topluluklarımız giydikleri üniformaları ve yaptıkları tezahüratları ile dikkati çekerlerken Afyon'dan gelen Afyonspor taraftarları ile olan ilişkilerinde de bizden tam not aldılar.

3) Sahamızda yapılan tüm maçlarda olduğu gibi devre arası çay molasında Valimiz Ömer Toraman, Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu ve Tokatspor yöneticileriyle beraber Afyon'dan gelen kulüp başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin içinde bir de Erbaalı bir yöneticinin bulunması, sohbeti daha da zenginleştirdi. Bu arada Afyonsporlu Yöneticiler Belediye ve Valiliği müşterek kurdukları Afjet Şirketinin sezon sonunda Afyonspor'a en az 7-8 milyar gibi bir para yardımında bulunduklarını ifade ettiler. Belediye Başkanımız, Afyonlu yöneticilerden bu hususta bir hayli bilgiler almaya çalıştığını gözlemledik. İnşallah belediyemizde kurulan şirkette de Tokatspor'umuz yararlanır diye ümit ediyoruz.

Tokatspor Afjet Afyonspor maçının teknik analizi:

15-20 günlük yeni kurulan Tokatspor'umuzun oynadığı futbolunu teknik analizi ve yorumunu yapmak çok erken olduğunu düşünsek de hiç olmazsa gözümüze takılan birkaç uyarıyı yapmadan geçemiyoruz. Takımımız yeni kurulan kadrosu ile iyi futbol oynamaya gayret etmiştir, biz futbol adamları olarak Tokatspor'umuzun kadrosunu genelde iyi bulduğumuzu bilhassa kalemize atılan golden sonra 1-1 beraberlik ve arkasında 2-1 galibiyet golünü atana kadar geçen 15-20 dakika içerisinde oynadığı futbolu beğendik. Takımımız 15-20 gün içerisinde kurulmuş bir kadro olduğundan ilk maçımız olduğu için tam manası ile bir görüş olmamasına rağmen kalecimizin bize tam güven vermediği, defans bloğunda da bilhassa merkezi stoperlerde bir sıkıntı olduğunu, esas sıkıntının orta sahada olduğunu gözlemledik. Maçın başından sonuna kadar orta sahada görev alan futbolcularımız orta sahada hiç yer alamadılar. Sahayı kendi aralarında paylaşamadılar. Takımımızın en sıkıntılı bölgesi olarak gözümüze takıldı. Bize göre bu bölgede defansımızın önünde yerini kaybetmeyen saha markajı yapan iki ön libero ve bunların önünde de tecrübeli Arif Çoban'a yer verilerek santraforumuzu da daha ziyade önde kalacak şekilde kullanarak gol atma şansı daha fazla olur kanaatindeyiz. Takımımızın eski futbolcusu olan Arif Çoban ilerleyen yaşına rağmen bu kadar koşarak oynamasını çok önemli buldum. Arif o eski yıllarda İstanbul'da Fenerbahçe maçında kaleci Volkan Babacan'a santraya yakın yerden attığı golde olduğu gibi diğer maçlarda da attığı şutlarla takımımıza goller kazandıracağı kanaatindeyiz. O zamanlarda bu kadar koşmuyordu.

Hülasa sıkıntılı başladığı yeni sezon, Milletvekilimiz sayın Zeyid Aslan beyin gayretiyle kurulan yeni yönetim kurulumuz Tokatspor'umuzu ikinci kuruluş dönemi gibi yönetim kurulumuzda yer alan eski dönemlerde başkanlık yapmış olan üyelerin tecrübeleri ve görüşleriyle takımımıza yeni bir kimlik kazandıracağı kanaatindeyiz. Tüm Tokatlılar ve Tokatsporlular yeni yönetim kurulumuza güveniyor ve inanıyorlar. Takımımız kuruluşunda transfer kurulumuzla beraber menajerimiz Namık Keskinsu ve Teknik Direktörümüz Ercüment Koca ve ekibini yaptıkları çalışmalar tüm Tokatlıların gözünden kaçmadığı gibi biz teknik Direktörümüz Ercümend Hoca ve ekibine Menajerimiz Namık Keskinsu'ya, tüm Tokatlıların güvenlerini belirtir, Tokatspor'umuzun bundan sonra yapacağı maçlarda şimdiden futbol şansımızın yanında olmasını diler, futbol severlere saygılarımızı sunarız.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat