TOKAT GAZETESİ

ENGELLERİ AŞANLAR

Hayat bir sınav… Ve bu sınavda insanlar çoğu zaman engellerle karşılaşabilirler. Hedeflerimize ulaşmak için karşımıza çıkan engelleri, azmimiz ve çabalarımız sonunda aşabiliriz. İnsanlar bir işte öncelikle nasıl başarılı olacağını düşünmektense, o işe neler engel olur onu düşünmelidir. Çünkü engeli olmayan bir iş, kendiliğinden yol alır gider zaten. Hiçbir engel aşılması imkansız bir durum değildir. Aksine engeller bazı zamanlarda insanlar için bir fırsattır. Azimli insanları başarı yolunda kamçılayan manevi güçlerdir. Kararlı olmak, çaba göstermek bütün engelleri ortadan kaldırabilir. Umutsuzluğa kapılmak hayatımızın en büyük engellerine takılmamıza neden olabilir. Hayat bir sınavdır ve bu sınavı ancak emeğimizle, azmimizle kazanabiliriz. Azmin elinden kurtuluş olmazmış.

            Yukarıdaki satırları yazma nedenime gelince…

            Fikir işçisi olarak bir gazetenin Yazar kadrosunda olmanın getirdiği bir sorumluluk var elbet. Haftanın en az bir günü okurlar ile buluşmanın zorunlu olduğu bir ortamda her yeni haftanın yazısını, konusu belirlemek gerekiyor. Bu hafta engelleri aşmaktan bahsederken, diğer yanda Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın Kartları Komisyonu’na girecek olan Sarı Basın Kartı talebim olduğunu da hatırlatmak isterim. Uzunca bir süre önce talebim vardı. Hakkım olduğunu belgelemek gerekiyor haliyle… Tüm belgeleri hazırlamak, komisyon huzuruna çıkacak olmak da sanıldığı gibi kolay olmuyor. Geçtiğimiz günlerde bir paylaşımda gördüm, Tokat’ta şu kadar sayıda sarı basın kartlı var, bu kadarı aktif şu kadarı pasif diye… Aldığımız kartın hakkını vermek, aktif olmayı gerektiriyor.

            Allah nasip ederse zorlu bir süreçten sonra, onca engeli geçmiş olarak Sarı Basın Kartı’na ulaştığımda hakkını vermek için sorumluluğumuzun daha da artacağını bilerek yol alacağız.

 

            Emek harcanmadan, engeller aşılmadan bir hedefe varmanın kolaycılığındansa zoru aşmanın mutluluğunu yaşamak dileğiyle…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat