TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR NEDEN BU DURUMLARI YAŞIYOR?

TOKATSPOR NEDEN BU DURUMLARI YAŞIYOR?

Tokat temsilcimiz neden bu durumları yaşıyor? Son olarak Sivas deplasmanında Sivas Belediyespor karşısında almış olduğu farklı mağlubiyetin nedenleri ne, neden bu durumlara düşüyoruz, bizler bunu hiç hak ediyor muyuz?

Bakın Tokatspor bu ilin bir değeridir. Buna sahip çıkmak hepimizin görevidir. Sivas bu durumu aynı skorla ikinci defa bize yaşattı. Bu alınan farklı sonuç kabul edilebilir gibi değil. Kimsenin bu takıma gönül vermiş olduğu insanları üzme hakkı yoktur. Tamam futbol her ne kadar 3 ihtimalli bir maç olsa da, alınan bir, iki farklı mağlubiyetler makul karşılansa da 6-0’lık farklı sonuç Tokatspor’a hiç ama hiç yakışmadı. Bu alınan farklı sonuçtan ders çıkarmalıyız. Bugün bu takım daha önce oynamış olduğu Keçiörengücü maçında 0-3 geriye düşüp 3-3 ü yakalıyorsa, Sivas’ta neden bunu yapamadık? Bunun sebebi ve nedenleri ne? Bunun analizini yapmamız gerekmektedir.

Benim gördüğüm kadarı ile arka defans bloğu bu durumlar karşısında yetersiz kalıyor. Yapılan bariz hatalar ister istemez skora yansıyor. Bu da takımın motivasyonunu bir anda geriye düşürüyor. Yenilen peş peşe goller takımın ahengini ve düzenini bozuyor, bu da ister istemez futbola yansıyor. Teknik heyet bu duruma bir an önce ivedilikle çözüm bulmalı ve önlem almalıdır. Yoksa ilerleyen haftalarda daha da olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Tokatspor’un elinde bulunan bu kadro daha da iyi değerlendirilebilir. İçlerinde çok değerli kaliteli ve yetenekli oyuncular var. Ben inanıyorum bu takım çizgisini yakaladığında iyi sonuçlar alacaktır. Burada bizlere çok iş düşüyor. Takımımızın son olarak Sivas karşısında almış olduğu farklı mağlubiyeti bir an önce onlara unutturmak ve onlara destek vermek lazım. Şu anda onlara en çok lazım olan taraftarın desteğini arkasında görmek olacaktır. Şu anda buna çok ihtiyaçlardı vardır. Bu dakikadan sonra bir an önce bu maçı unutup, sanki lig yeni başlıyormuş gibi, hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde oynayacakları Tuzlaspor maçına hazırlanıp motive olmaları gerekmektedir. Her ne kadar rakip 1 puanla ligin alttan ikinci sırasında olsalar bile, onlar da bu durumu bildiklerinden, bu maçta bir çıkış yapmak isteyeceklerdir. Ligin uzun bir maraton olduğunu düşündüğümüzde, umarım bu alınan farklı mağlubiyet bize bir ders olur ve bundan sonraki maçlarda daha temkinli ve kontrollü maçlar çıkarırız. Futbolda zaman zaman böyle kazalar da yaşanabiliyor. Burada önemli olan kısa zamanda toparlanıp önlemlerin alınması ve ligin sonunda iyi bir yerde bitirmek tek hedef olmalıdır. Bu konuda yapacağımız eleştirilerimize çok dikkat etmeliyiz. Yapacağımız eleştiriler ne kadar yapıcı olursa o kadar iyi olur. Tabii ki eleştiriler olacaktır, ancak şu anda bu eleştiriler ne kadar yapıcı olursa Tokatspor açısından da o kadar iyi olur. Çünkü bu takım bu şehrin takımı, bu insanların takımı, kimse bu takımın kötü olmasını istenmez. Biz ne kadar birlik ve bütünlük içinde olursak, inanıyorum ilerleyen günlerde başarı mutlak arkasından gelecektir. Yeter ki bizler biraz sabırlı ve hoşgörülü olalım. Şu anda bu takımın desteğe ihtiyacı var, bu desteği de vermek bizim elimizde olacaktır.

Hafta sonu oynanacak olan Tuzlaspor maçında taraflı tarafsız herkesin bu maça gelerek, takımlarını maç sonuna kadar desteklemeleri ve takımlarına sahip çıkmaları onların maça daha iyi motive olmalarını sağlayacaktır.

 

Çetin Kamil GENÇ / Spor Ateşi

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat