TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR MENEMEN BELEDİYESPOR MAÇI

 Tokatspor Menemen Belediyespor maçı 1-1 berabere bitti. Kendi sahamızda olmasına rağmen grubumuzun şampiyon adaylarından, şuanda da klasmanda lider durumda olan Menemen Belediyespor'a mağlup olmadan sonuçlanan bu maçı takdir etmeden geçemiyoruz.

Tokatspor Menemen Belediyespor maçında gözümüze takılan en önemli görüntülere gelince:

1) Sahamızda oynanan tüm maçlarda olduğu gibi protokol tribününün manzarası Tokatspor'umuza olan alakanın nabzını gösteriyordu. Bu maçta protokol tribününün kalabalık bir görüntü içerisinde olması Tokatspor'umuza tekrar alakanın arttığını gösteriyordu. Hemen hemen tüm maçlarımızı izleyen Valimiz sayın Dr. Ömer Toraman maçımızı izlemek için yerlerini almışlardı. Tokat Milletvekilimiz Kadim Durmaz da CHP İl Başkanı Feramus Şahin ile birlikte gelmişti. Her nedense Belediye Başkanımız ve Belediyemizin hiçbir bürokratı gözümüze takılmadılar. Halbuki Menemen Belediye Başkanı takımın bir yöneticisi gibi, bir kulüp başkanı gibi Menemenapor'la ilgilenmesini görmelerini isterdik. Sporcu kimliği olan Emniyet Müdürümüz sayın Göksel Topaloğlu, Doğa Koruma Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, hiçbir maçımızı kaçırmayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, yeni yönetim kurulumuzun kurmaylarından Mustafa Çevirgen, Ümit İşeri, Tokatspor'un eski başkanlarından Emin Yılar, Murat Şahin, eski Futbol İl Temsilcilerimiz Şahap Kural, yeni Futbol İl Temsilcimiz Muharrem Doğan, ASFK Başkanı Sezai Işkın ve yönetim kurulu üyesi Orhan Yazıcı, Tokatspor Altyapı Yöneticisi Ali Erarslan, şahsım ve her zamanki müdavimleri ile protokol tribünümüz oldukça kalabalık bir manzara teşkil etmişti.

2) Takımımızın 12. Adamı olan taraftar topluluklarımızda tuhaf bir durum var. Maç kıyafetleri giyerek güzel bir görüntü içerisinde takımımızı destekleyen taraftarlarımızdan eser yok. Sanki maraton tribününde oturan seyircilerimiz taraftar grubu gibi görünüyor. En kısa zamanda mesele ne ise çözülmeli, taraftar grubumuz o güzel görüntüleri içerisinde takımımızı desteklemelidirler.

3) Maçlarımızda tribünlerimizi daha kalabalık görmek istiyoruz. Takımımızın yaptığı maçlarda açık ve kapalı tribünleri dolduran taraftarlarımız yaptıkları tezahüratlarla maçın havasını lehimize çevirebilirler. Haydi bakalım diyoruz.

Menemen Belediyespor maçının teknik analizi:

Takımımız rakibimizin konumunu bildiği için akıllı bir taktikle sahanın her tarafını kapatarak kompakt futbol taktiği oynamaya gayret etmiştir. Menemen Belediyespor'un grubumuzun şampiyon adayları içerisinde bulunması şuanda da klasmanda lider olmaları üzerine takımımızın 1-1'lik skorla berabere kalması iyi bir sonuçtur diyebiliyoruz.

            Takımımızı hat hat mevki mevki incelediğimizde:

1) Kalecimiz Vedat’ın aniden rahatsızlanmasından dolayı kalemizi ikinci kalemiz Akın İsmail korumak mecburiyetinde kalmıştı. İkinci kalecimiz olan Akın İsmail'in gösterdiği performans ile kendisine güvenebileceğimizi gözlemledik.

2) Defans dörtlüsünde Hasan Erbey sağ geri (sağ bek), Mehmet Öztonga sol geri (sol bek)

Ömercan ve Murat Cömert stoperler olarak yer almışlardı. Bu hatta sadece sol bek mevkiinde oynayan Mehmet Öztonga dışında kalan futbolcular Tokatspor'da yer almamalıdırlar. Halâ elimizde mevcut stoperlerimizden daha çabuk olan merkezi stoper gibi oynayabilen İsmet Kavuştu gibi bir futbolcu varken buna takımda niye yer verilmiyor diye sayın teknik direktörümüze sormadan geçemiyoruz.

3) Orta sahamızda da Ali Kemal ile Emre iki ön libero, Nezir de santrafor arkası (ileri orta saha) konumunda yer almışlardı. Ali Kemal ve Emre'ye pek fazla bir şey söylememekle beraber daha evvelki yıllarda Tokatspor'da oynayan Nezir için bu mevkide oynayacak başka futbolcumuz yok muydu diye bir soru sormalıyız.

4) Forvet hattında da sağ ileri (sağ açık) Ercüment, Alperen santrafor, Enes Keleş de sol ileri (sol açık) mevkiinde yer almışlardı. Bu hattımız çok kötü olmamasına rağmen santraforumuz Alperen halâ sahada iyi bir yer alamadığı gibi bu maçta da varlığı ile yokluğu belli olmayan sol içimiz Nezir ile beraber çok geride kaldılar. Adeta takımımız bizlere 4-6-0 taktiği ile oynuyor gibi hissini verdiler. Halbuki bu hatta alt yapımızdan yetişen, geçen sene yer verildiğinde her maçta takımımıza gol kazandıran genç oyuncumuz Murat Can Yelkaya santrafor oynatılarak, santraforumuz Alperen de kendi stiline uyan orta saha ve ileri uca yardımcı olarak oynatılırsa takımımıza daha faydalı olacağı kanaatindeyiz. Alt yapımızdan yetişen santrafor Halil İbrahim gibi Murat da bir santrafor olarak takımımıza kazandırılacağı kanaatini belirtmek isteriz.

Hülasa, her zaman ifade ettiğimiz gibi elde olmayan sebepler yüzünden çok kısa bir zamanda kurulan bu takımımız oldukça başarılıdır diyoruz. Teknik Direktörümüz Ercüment Hoca ve ekibine Menajerimiz Namık Keskinsu'ya güveniyor, takımımızın daha iyi olacağı kanaatini bir defa daha belirtiyoruz.

 

            Takımımızın bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizden yana olması dileğiyle sayın sporseverlere sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat