TOKAT GAZETESİ

OLMAYINCA OLMUYOR

 

Geçen hafta burada köşe yazımda belirtmiştim. Bu hafta sonu oynanan Eyüp maçı zor geçecek diye, nitekim tezlerimde yanılmadım. Belirttiğim gibi zor bir maç oldu. Çünkü rakip ligin alt sıralarında bulunuyordu ve bu maçta onlar da bir çıkış arıyorlardı. Buradan alacağı bir 3 puan onların alt sıralardan biraz uzaklaşmasına neden olacaktı ama olmadı. Her iki takımın da çabaları maç sonucunu değiştirmedi ve maç başladığı gibi 0-0 beraber bitti. Bu sonuçla Tokatspor rakibi ile arasındaki 11 puan farkını korurken, 17 puanla 11. sıradaki yerini de korumuş oldu. Ligin 12. haftasında kendi sahasında yenilmezliğini devam ettirdi.

Maça baktığımızda, Tokatspor, geçen hafta deplasmanda Etimesgut karşısında almış olduğu galibiyetin morali ile ideal kadrosuyla sahaya çıktı. Maç boyunca istenilen oyununu bir türlü sahaya koyamayan Tokatspor, ikinci yarının başında rakibinin 10 kişi kalmasını da değerlendiremedi. Rakibin defansının fizik gücünün yüksek olması Tokatspor forvetlerine gol imkanı tanımadı. Özellikle Tokatspor’un uzatma dakikaları içinde kaleye gönderdiği topu çizgi üzerinden çıkaran Eyüp defansı, Tokatspor’un öne geçmesini engelledi ve maç da başladığı gibi bitti.

Tabii burada gönül isterdi ki Tokatspor bu maçtan 3 puanla ayrılsın, ama olmayınca olmuyor. O zaman rakibini yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Alınan 1 puan da hiçbir zaman için küçümsenmemelidir. Futbolun içinde bunlar var ve her zamanda olacaktır. Bugün Tokatspor gününde değildi olmadı ama yarın aynı durum olacak diye bir şey yok. Ligin uzun bir maraton olduğunu düşündüğümüzde daha bu köprünün altından çok sular geçecektir. Şimdi önümüze bakmak zorundayız.

Bu hafta sonu yine bizim için zor bir deplasman maçına gidiyoruz. Rakip Kocaeli Birlik Spor. Onlar da Eyüpspor gibi ligin alt sıralarında bulunuyorlar ve bir çıkış yakalamak istiyorlar. Bizim için zor bir maç olacaktır. Bu gibi takımların bulundukları konumu düşündüğümüzde, bir çıkış arayışı içinde olacaklardır. Tüm bunları göz önüne aldığımızda çok dikkatli olmamız gereken bir maç olacaktır. Tedbiri elden bırakmamamız ve rakibi küçük görmememiz gerekir. Yoksa bize çok pahalıya malolur. Şu anda rakibin 2 puanı var ve ligin alttan 2. sırasında bulunuyorlar. Tokatspor ile arasındaki puan farkı ise 15. Tokatspor’un buradan alacağı bir galibiyet rakibini hem kaderiyle baş başa bırakacak hem arasındaki puan farkını 15’den 18 e çıkaracak hem de daha rahat bir nefes alma imkanını sağlayacaktır. Onun için bu maçı başından itibaren sıkı tutmalıyız.

 

Diğer bir husus ise son maçta bunu gördük, kendini bilmez birkaç seyircinin maç sonra teknik heyete ve futbolculara karşı yapmış oldukları sözlü saldırılar. Bunları hiçbir şekilde kabul etmiyor ve bu tür harekette bulunan insanları kınıyoruz. Buradan defalarca söyleyip yazıyoruz. Spor kardeşliktir, spor dostluktur diye ama maalesef zaman zaman kontrolümüzü kaybediyoruz. Futbolun 3 ihtimalli maç olduğunu düşündüğümüzde inişli çıkışlı zamanlar olacaktır, örneğin son oynanan bir önceki maç da Tokatspor deplasmanda Etimesgut’u yenerken iyi de, Eyüp’le oynanan maçta berabere kalınca kötü mü? Bakın olmuyor arkadaşlar, fevri sözlerde teknik heyetin ve futbolcuların moralini bozmaya kimsenin hakkı yok. Burada hareketlerimize biraz daha dikkat edersek o zaman daha iyi olur. Onun için gerçek bir Tokatsporlu taraftar, takımına iyi gününde de kötü gününde de destek verir. Şunu bir kere daha ifade etmek istiyorum. Bu takımın ne şartlar altında ve kısa bir zamanda kurulduğunu hepimiz biliyoruz. Bunları göz önüne aldığımızda bu takım 12. hafta sonunda deplasmandan 2 galibiyet ve 1 beraberlik alarak, 17 puanın 7’sini deplasmanda çıkarmış, kalan 10 puanı ise kendi sahasında almış ve buna mukabil 12. Hafta sonunda Tokatspor kendi sahasında hiç yenilgi yüzü görmemiş, tüm bunlara baktığımızda o kadar da kötü olmadığını görüyoruz. O zaman biraz daha sağduyulu yaklaşırsak, inanıyorum takımımızın başarı oranı mutlak artacaktır.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat