TOKAT GAZETESİ

Sevgili öğretmenlerimiz..

Sevgili öğretmenlerimiz..

Öğretmen… Hayattaki en büyük mucize küçükken iyi bir öğretmene rastlamakmış. Gerçekten çok güzel ve yerinde bir cümle bu. İlk öğretmenimiz…Hayatımızda öğrendiğimiz ilklerin temelini oluşturan en değerli varlık... Hiç hafızamızdan silinmeyen ilkokul öğretmenlerimiz. Bir öğretmeni güzel anıların arasına alıp unutulmaz yapan şey, belki de öğrencisinin yüreğini dokunabilmesidir.

İnsanların eğitimle birlikte topluma kazandırılmasında en önemli ve en verimli araçtır öğretmenler. Sorumluluğu büyük, bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularıdır. İşte bu zorlu yolda, her türlü fedakarlığa ve bütün zorluklara katlanarak gönlümüzdeki en değerli yeri hak ederler.   Öğretmenler, toplumların çağdaş bir medeniyet kurmaları yolunda verdikleri çabanın gelişmesi ve sağlıklı olmasında da büyük paya sahiptirler. İnsanlığa yararlı olan her şeyi öğretir, bu anlamda bütün güzel öğütleri onlar verirler. Öğrencilerini, aydınlığa giden yolda iyiye, doğruya ve hep güzele götürmek isterler. Fedakarlık, sabır ve özverinin en güzel örnekleridir öğretmenler. Sadece ilim ve bilim değil, gelecek nesillere kalp ve gönül zenginliği de sunarlar. Öğretmenlerimiz için "iyi öğretmen", "kötü öğretmen" diye değerlendirmek çok doğru değildir ama nitelikli bir öğretmen; öğrenci merkezli yönetimi sağlaması, öğrencilerin öğrenmelerini sağlayacak olan tutum ve davranışlara sahip olması, öğrenci performansına göre bireysel stratejisinin olması şeklinde  değerlendirilebilir.  Aynı zamanda bir öğretmenin olmazsa olmaz özelliklerdendir samimi, duyarlı ve istekli olması. Karşısında her zaman enerji dolu bir öğretmen ister öğrenci ve böyle bir öğretmen yıllar geçse de hep hafızalardadır. İşte bu açıdan baktığımızda nitelikli öğretmen değerlendirmesine uygun hafızalarımızda yer edinen sevgili öğretmenlerimiz daima saygıyla andığımız ve kendimize hep model aldığımız öğretmenlerdir.

 

                Nitekim emekleri için her zaman minnettar olduğumuz çok değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlar, tüm eğitimcilere saygı ve sevgilerimi sunarım.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat