TOKAT GAZETESİ

UĞUR OKULLARIYLA 50. Yılda 50 Kampüs

Eğitim ve öğretim hayat boyu süren bir olgu, bir süreçtir. Bu süreç nitelikli elemanlar ve bu elemanlara destek olan donanımlı kurum ve kuruluşlarla da güçlendirildiğinde geleceğe dönük çağdaş çizgileriyle kalıcı bir sistemin de oluşacağı muhakkaktır.

            Zira toplumların sosyal, kültürel, ekonomik ve politik yapısını oluşturan özellikler, bu sistemin doğru ve ortak akıl yollarıyla çalışmalarının olumlu sonuçları olarak ortaya çıkar ki toplumun yaşam kalitesini son derece etkiler.

            İşte bu sistemler dahilinde en büyük ve en önemli görevlerde elbette ki okullarımızındır. Lakin devlet okullarımızın yükünün ağırlığı son yıllarda tartışılmaz duruma gelmiş olması, özel okullar arz ve talebini hızlandırırken bu okullara gereksinimi de öne çıkarmıştır.

            Bireysel ve kurumsal düzeylerde çevre ile daima iletişimi olan, “milli” sözcüğünün anlamını şerefle taşıyan Milli Eğitimin kurum ve kuruluşları bu sistemin ana merkezleridir. Ve bu kurumlardan birisidir UĞUR OKULLARI.

            50 yılda 50 kampüs çağrısıyla eğitim sistemimize oturmuş, yeniliklere çığır açan, çağdaş eğitimin süregeldiği eğitim birimlerindendir.

            Tokat’ın saygın eğitim kurumlarından olan ve başarılarıyla, güzellikleriyle ses getiren donanımlı BAHÇEŞEHİR OKULLARI, bünyesindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, Fen ve Teknoloji Lisesi, Bahçeşehir Anadolu Lisesi, Sağlık Eğitim Meslek Lisesi, Dinamik Endüstri Meslek Lisesi okullar konseptine bu yıl UĞUR OKULLARI’nın da katılmış olması Tokat’ta eğitim düzeyini yükseklere taşımanın heyecanını yaşatmaktadır bu şehrin insanlarına.

            50 yılda 50 kampüs sloganıyla eğitimini sürdürecek olan UĞUR OKULLARI, misyonu ve vizyonu ile öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerini desteklerken, temel bütünsel değerlendirme sistemiyle öğrencilerini ilgi alanlarında, konu ve kazanımlarında etkin bir eğitim sürecine dahil etmektedir.

            Böylelikle çocuklarımız keşfetmeye, yaratıcılığa ve yaşam boyu başarıya koşarak “nitelikli insanlar” konumunu üstlenirken bugün ve gelecekte ülkesini, milletini, vatan toprağını seven, koruyan, ilimin ve bilimselliğin gücüne inanmış memleket sevdalıları olarak sevgi, övgü, saygı ve şükranlarla anılacaklardır.

            Ve böyle olunca da, Tokat kazanacak. Atatürk Türkiye’si kazanacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kazanacaktır.

            Başarılı ve sağlıklı nice öğretim yılları dileklerimle…

            Esen kalın…

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat