TOKAT GAZETESİ

BİR SEÇİM VE MUSTAFA ÖZÇELİK

Okulların açılması ile son günlerde ilimizdeki okullarda öğrenci başkanlığı seçimleri var. Geçtiğimiz günlerde Plevne Lisesi’nin aktif çalışkan ve yeni Müdürü Mustafa Şahin “Bizim okulda yarın öğrenci başkanlığı seçimimiz var gel izle yaz” deyince kalkıp gittim. 3 tane aday varmış ve 3 aday da gözlerinden zeka fışkıran, hayli yakışıklı ve geleceğin lideri olabilecek kapasitede gençlerdi. Onlara Genç Gelişim Dergileri armağan ettim ki gelişsinler ve  ilerde de hep lider olsunlar diye. Seçimi Ahmet Kavut kazandı ve onu candan tebrik etmek kaldı bize.

Daha sonra İmam Hatip Lisesi öğrenci başkanlığı seçimi var, dediler. Kalkıp gittik. Mustafa Özçelik gayet kendinden emin, gelişime açık bir gençti ve kendinden emin bir tavrı vardı. Oturduk çay içtik. Bizim ona hediye ettiğimiz Genç Gelişim Dergisi’nin “Liderlik” özel dosyalı sayısına çok teşekkür etti.

Bir Milletvekili kadar heyecanlı ve onlar kadar da çalışkandı. Afişler bastırmışlar, okulun duvarlarına asmışlardı. Vaatleri milletvekili seçimlerini aratmayacak cinstendi. Mustafa Özçelik aslen Turhallı olmasına rağmen Tokat’ı memleket benimsemiş.

Bakın neler vaat ediyor:

Okul içi yardım fonu.

Ek kaynak kitaplar temini. Deneme sınavları, testler hediye edilmesi..

Kuran_I Kerim okuma ve ezanı güzel okuma yarışması.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikler.

Pansiyonda kalan öğrencilere piknik düzenlenmesi halı saha maçları yapılması.

Konferanslar düzenlenmesi.

Bilgi Yarışması yapılması

Münazara yarışması yapılması.

Ayın örnek öğrencisi seçilmesi.

Okul kütüphanesini geliştirme.

Meslek tanıtımı etkinlikleri yapılması

Her hafta dini sohbetler yapılması

Yıl sonu şenliği yapılması.

Kültürel faaliyetler, şiir okuma, kompozisyon yarışmaları yapılması.

Liderlik, Kişisel Gelişim konusunda araştırmalar yapan bir insan olarak bu gelişim ve geleceğin genç liderleri ile tanışmak, onlara faydalanacakları kaynaklar vermek bana heyecan verdi. Aynı heyecanı onlar da duydular ve gerçek manada faydalanacaklarına inandıkları insanlar ile tanışmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Mustafa’nın heyecanla hazırlandığı bu yarışı kazanmasını, hayata her zaman umutla bakarak, arkadaşlarına her zamanki gibi sevgi ve bilgi ile kucak açmasını temenni ederim.

Gençlerin daha lisede demokrasiye sahip çıkması ve heyecanla kendilerini ifade etmeleri, tecrübelerden faydalanmaları bizler içinde sevindirici olay.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat