TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR’DA İSİMLER BÜYÜK HEDEFLER KÜÇÜK

TOKATSPOR’DA İSİMLER BÜYÜK HEDEFLER KÜÇÜK

Sezon başı Bahri Çabuk başkanlığında oluşan yönetim kurulu şehrin yöneticilerinden yeterli desteği ve ilgiyi bulamayınca istifa etmek zorunda bırakılmıştı.  Sebep parasız pulsuz oluşu, işadamı olmayışı ve önemlisi siyasi desteği bulunmayışı idi.

Peki akabinde kurulan yönetim kurulu, şehrin ticarette önemli isimleri siyasi gücü ve ilimizi yönetenlerin desteği ile oluşmadı mı? Oluştu oluşmasına da isimler büyük hedefleri küçük kaldı. Yani sezon başına geri döndük. Hani bu yönetim borçları ödeyecek, futbol takımı fırtına gibi esecekti? Nerede kaldı o uçup kaçmalar? Bugün sadece bir balon olmaktan öteye gidemediler. Zaten siyasi gücün dayatmasıyla kurulan bir yönetimden başarı beklemek de  hayalcilikten öteye gitmezdi. Bir görev zorla alınmaz. Göreve gönüllü talip olunur.

Sezon başı kurulan Tokatspor yönetimi bir takım güçlerin dayatmasıyla mı bir araya gelen insanlar tarafından kuruldu bilemiyoruz. Bugün bakıyoruz mevcut yönetimde bir tane bile gönüllü yönetici yok. Kendilerine de sorsanız zaten aynı cevabı alırsınız.

Başkanı belli olmayan, hangi yöneticinin ne yaptığı bilinmeyen bir kulüpte, nasıl başarı sağlanır?

Tokatspor için astronomik bir parayla tutulan bir menejere kulüp teslim edilirse başarısızlık da kaçınılmaz olur. Bir taraftan borç ödeyeceğiz deniliyor. Diğer taraftan böyle ödemeler yapılıyor. Tokatspor kulübünün 1 TL’si bile boşa heba edilmemeli. Tokatspor’un geleceği ipotek altındadır. Yine karşımızda futbolcu borçları, ödenmeyen transfer paraları, yapılamayan kamplar, açılamayan transfer tahtası ile gelecek sezonun karanlık günleri şimdiden görülmektedir. Tokatspor, kimsenin yan bahçesi ve hobisi değildir.

Bütün gerçeklik ortada gün gibi aşikar duruyor. Tokat 1.Amatör Küme takımlarından Niksarspordan 4 gol yiyip 4-4 berabere kalıyorsun, 3.Ligde oynayan Çorum Belediyespor’a 2-0 mağlup oluyorsun. Bu bile Tokatspor’un içler acısı halini ortaya koyuyor.

En zor şartlarda olduğu dönemlerde bile devre arası kampı yapan Tokatspor, bugün kampa gidemiyor. Başka ne demeli? Dedik ya isimler büyük hedefler küçük.

 

Buradan Tokatspor Menejeri Namık Keskinsu’ya sormak istiyorum. Tokatspor Yönetim Kurulu üyelerinden Emin Yılar’ın kendi ikili ilişkilerini kullanarak Antalya’da ayarladığı, 5 yıldızlı otelde bedava 1 haftalık devre arası kampına neden mani oldunuz? Sebep çamaşırların yıkanıp ütülenmesi miydi yoksa başka bir sebep mi vardı? Eğer konu sadece çamaşır yıkama işi ise siz neden halletmediniz? Sizin göreviniz bu işleri halletmek değil mi? Aldığınız ücreti helal ettirin. Tokatspor’un menfaatlerini ve geleceğini daha fazla karartmayın.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat