TOKAT GAZETESİ

AFRİN OPERASYONU İLE İLGİLİ BİR DEĞERLENDİRME

AFRİN OPERASYONU İLE İLGİLİ BİR DEĞERLENDİRME

                Türk ordusunun Suriye’nin kuzeyinde yaptığı bir savaş değil, bir operasyondur!

                 Türk ordusuna ve Emniyetine sızmış FETÖ’cü ve milli değerlerimizden haz almayan subay-lar ile gayrı milli ve satılmış siyasetçiler yüzünden 30 yıldır bir arpa boyu yol alamadığımız terör olayı; Türkiye’nin bağımsızlığını tehdit etmeye başladığı, bütün emperyalist devletleri sınırımıza yığdığı, bize komşu yaptığı bir anda gerçekleştirilen bir operasyon. Peki, kime karşı yapılıyor bu operasyon?

                Afrin operasyonu her ne kadar PKK, PYD, DAEŞ gibi terör örgütlerine karşı veriliyor gibi gözükse de; hem bu kirli örgütlere hem de asıl bu örgütleri kusan arkalarındaki ağababalarına karşı gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu operasyon ABD’ye çekiliyor, İngiltere’ye çekiliyor, İsrail’e çekiliyor,  Fransa’ya Almanya’ya çekiliyor, hatta İran’a da çekiliyor. Emperyalistlere, insanlık düşmanlarına çekiliyor. İçimizdeki İrlandalılara çekiliyor! FETÖ’ye çekiliyor...

                Askerimiz, polisimiz son iki yıldır gerçek kimliğine ulaştı, genetik kodlarına uygun komu-tanlarına kavuştu ve tarihi misyonuna uygun operasyonunu; bütün dünyanın gıpta edeceği bir şekilde gerçekleştiriyor. Tabiri caizse, düşmana; “kodu mu oturtuyor!”

                Savaşın da bir ahlakı var!

                Osmanlı Ordusuyla ilgili bir anekdot ile konuyu açmak iyi olur;

                İngiliz diplomatı Ricault bir hatıratında: “...Ordugâhta en küçük bir gürültü ve münakaşa duymak mümkün değildir. Halk, ordularının geçişi sırasında en ufak bir endişe hissetmez. Ordu geçtiği yerde her şeyi peşin para ile satın alır, hanlarda geceleyen asker parasını öder. Türk ordugâhında, kızlarına tecavüz edildiği için şikâyete gelen anneler görmek mümkün değildir. Malının asker tarafından yağma edildiğini, hoş olmayan herhangi bir davranışla karşılaştığını söyleyerek şikâyete gelen de yoktur. Zira böyle şeyler olmaz. Bu düzen, Türk ordusunu muzaffer kılmış ve imparatorluklarını muntazam şekilde büyütmüştür. Biz Hıristiyanların ordularına ise şarap, Türk ordusunda görülenlerin tamamen aksini husule getirmiştir. Türk ordugâhı her zaman için son derece temizdir, en küçük bir çöp görülmez. Her çadırın yanına, tabiî ihtiyaçlar için geçici çukurlar kazılır ve bu çukurlar ordu hareket ederken toprakla doldurulur. Bu suretle Türk ordugâhı, en temiz şehirlerden daha temizdir.”

                Sevgili Peygamberimiz 4 sebep olmadıkça savaşa asla izin vermemiştir. Bunlar; “meşru müdafaa, barış antlaşmasının bozulması, elçilerin öldürülmesi, düşmanla işbirliği” şeklindedir. Peygamberimiz sahabelerini; savaş anında çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve silahsızlara saldır-mamaları konusunda uyarmıştır.

                Türkler, sevgili peygamberimizin uygulamaya koyduğu savaş ahlakını bin yıl sürdürmüştür. O yüzden, Fatih’in İstanbul’u kuşattığı sırada, bazı Bizans ileri gelenleri ve din adamları, Katolik ve Ortodoks kiliselerin birleştirilmesini, teklif etmeleri üzerine; Bizanslı Grandük Notoras, “Başımızda kardinal külahı görmektense, Osmanlı sarığı görmeyi arzu ederiz.” diyerek, itiraz etmişti... Osmanlı yıkıldıktan sonra savaş ahlakı, Osmanlı’yı yıkanlar tarafından rafa kaldırıldı, savaşlar emperyal emeller için yapılır oldu. İki yüzyıldır savaş hukuku ayaklar altına alındı, insanlık hep zulüm ve korku içinde yaşadı. Asker, sivil, kadın, çocuk… bakmadan insanlık katledildi. Irk, dil, din, milliyetçilik… bahane edilerek insanlık birbirine kırdırıldı, emperyalistler insanlığa kan kusturdu; arkasından da dünyanın zenginlikleri talan edildi. 

                Afrin operasyonu ve devamı, savaş hukuku ve ahlakını yeniden insanlığa öğretecektir. Çünkü bu operasyon, insanlığı yaşatmak için yapılan bir operasyondur. Bu operasyon barış operasyonudur. Bu operasyonda en ufak bir emperyal düşünce yoktur.

                Afrin operasyonunun kime faydası olacak?

                HDP Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, "Bu saldırının Orta Doğu halklarına, Türkiye toplumuna hiçbir faydası olmayacak. Aksine çok büyük kayıpları beraberinde getire-cek. Bu süreç Türkiye'de sıvasız evlere, yoksulların kapılarına taziye çadırı kurulup Fatiha okunmasından başka hiçbir sonuç doğurmayacak" dedi. Kendi içerisinde tutarlı olan bu ifadeye kendi penceresinden bakarsak söylenecek bir şey yoktur. Zira bu mahlûklar PKK’nın siyasi temsilcileridir. Ancak Milletin vergileriyle maaş alan bu satılmışların beyanatları bu topraklarda mazur görülemez. Çizmeyi aştılar, "Müslüman mahallesinde salyangoz satmalarına" izin verilmemeli. Temel’in dediği gibi,  “deniz hapurada bitmiştir!”

                Sayın vekil, Tayyip Erdoğan düşmanlığından dolayı ülkeyi yakabilecek zavallılar, sonsuz zevklerini tatmin etmek için kendisi gibi düşünmeyenlere düşmanlık edenler… şunu unutmayın ki; bu ülkenin bağımsızlığı karşısında sizin varlığınız bir sinek mesabesindedir. Atatürk’ü, Çanakkale’yi, Sarıkamış’ı bir timsah gözyaşı döker gibi kullanmayın artık. Bu operasyona çeşitli saiklerle; hayır, ama, fakat … diyenler bir et balık kurumuna gitsin ve kelleyi değiştirsinler! Şunu unutmayın ki Afrin operasyonu basit bir operasyon değildir. Bu operasyon;

                Türk askerinin dünyada eşi benzeri olmadığını dünyaya tekrar gösterecek bir operasyondur.

                Dünyada merhamet ordusunun var olduğunu insanlığa gösterecek bir operasyondur.

                Algı operasyonlarının aksine Osmanlı Ordusu’nun emperyalist bir ordu olmadığını kendi tebaalarına ve dünyaya gösterecek bir operasyondur.

                Sayın vekilin aksine, Kürt halkının selameti için yapılan bir operasyondur. Kürt halkını kendi cellâtlarından kurtaracak bir operasyondur.

                Bu operasyon planlandığı şekilde yürütüldüğünde;

                Suriye halkı özgürlüğüne kavuşacak.

                Suriyeliler vatanlarına kavuşacak, Lübnan ve Türkiye rahatlayacak. İstanbul rahatlayacak, Antep Kilis Hatay…rahatlayacak.

                Dünya, terörün içyüzünü ve terörle mücadelenin ne olduğunu anlayacak. Terörden muzdarip olan ülkelere bu konuda cesaret gelecek.

                Terör ve teröristler emperyalistler tarafından kullanılacak bir koz, bir maşa olmaktan çıkacak.

Suriye’nin bölünmesi engellenecek, İsrail’in işine yarayacak bir terör devletinin kurulması engellenecek.

                Türkiye rahatlayacak, İran rahatlayacak, Irak rahatlayacak. Ortadoğu rahatlayacak, İsrail ve Amerikan halkı bile rahatlayacak!

                Kimler rahatsız olacak?

                Bu vatanı bölmek isteyenlerle emperyalistler rahatsız olacak.

                Hala rahatsız olan var mı?

İsmet YALÇINKAYA

 

22/01/2018

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat