TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR – BUCASPOR MAÇI


Tokatsporumuz hafta içi Çarşamba günü oynanan maçta, bir zamanlar Süper Lig’de oynamış, alt yapı çalışmaları ile Türkiye futbol arenasında örnek gösterilen İzmir temsilcisi Bucaspor’u ağırladı. Oldukça iyi futbol oynayarak 1-0 yenmeyi başardı. Bu sonuçla Tokatspor, kabusla baylayan ikinci devre maçlarındaki mağlubiyetlerin üzerine ilk galibiyetini almış oldu. İnşallah bundan sonraki maçlarında puan ve puanlar alarak yoluna devam etmesini temenni ediyoruz.

         Tokatspor-Bucaspor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince…

         1) Sahamızda oynadığımız her maçımızda protokol tribündeki manzara kamuoyunda Tokatspor’a gösterilen ilginin nabzını yansıtır. Her zamanki müdavimlerimiz, Emniyet Müdürümüz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürümüz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz, her zaman gelen Yönetim Kurulu Üyelerimiz, devamlı müdavimleri ve bunlara ilaveten de ilk defa gelen genç müdürlerimizden, eski Tokatspor Futbolcularından İl Gıda ve Tarım Müdürümüz Orhan Şahin’i de gördük. İnşallah o da bu kervana katılır, bu alakasını devam ettirir.

         2) Geçen yazımızda da bahsetmemize rağmen, maalesef taraftar grubumuz da bu maçta yerlerinde yoktular. Çok yazık ediyorlar. Tokatspor’umuza olan ilgilerini bekliyoruz. Önümüzdeki maçtan itibaren takımımızın 12. adamı olarak kendilerini her zamanki yerlerinde görmek istiyoruz.

         3) Tokat Belediye Spor Kompleksindeki genç sporcular, antrenörleri Metin Tutgun ile birlikte maçlarımıza gelmeye başlamışlardı. Bu maçta hafta arası olduğu için olsa gerek kendilerini göremedik. Bizi alıştırdılar bir kere… Her maçta kendilerini görmek istiyoruz.

         4) Tokatspor’umuzun Başkanlığını yapmış ve mevcut yönetimdeki isimlerden biri olan Hasan Hüseyin Koç başkanımızı son iki maçtır protokol tribününde göremiyoruz. Taraftarlarımızın gözleri onu arıyor. Tokatspor’umuzdan maddi ve manevi desteğini eksik etmemesini temenni ediyorlar.

         Tokatspor – Bucaspor maçının teknik analizine gelince…

         Takımımız, Hatayspor maçında 0-0’lık beraberlikle ikinci devredeki 3 maçlık yenilginin ardından ilk puanını almıştı. Hemen sonrasında yine iç saha maçında Bucaspor karşısında iyi oynayarak 1-0 kazanarak, ikinci yarıdaki ilk galibiyetini almıştı. İnşallah önümüzdeki maçlarımızda da bu başarıyı devam ettirir.

         Takımımızı mevkii mevki, hat hat incelediğimizde;

         1) Kalecimiz Akın İsmail, kaleci Vedat’ın Hatayspor maçında sakatlanması üzerine yeniden kaleyi devraldı. Kalecimiz kusursuz, iyi bir maç çıkardı. İnşallah önümüzdeki oynayacağı maçlarda da bu iyi futbolunu devam ettirir, biz kendisine güveniyoruz.

         2) Defans bloğumuz Hatayspor maçındaki tertibindeydi. Sağ bek Hakan, sol bek Mehmet Öztonga, Murat Cömert ve Ömercan Öndaş stoperlerdi. Bu hattımız genelde iyi oynamalarına rağmen birinci devre maçlarımızda daha iyi bir futbol oynayan sol bek Mehmet Öztonga’da bir düşüş gözlemliyoruz. Kendisini derleyip, toparlayıp daha iyi bir performans göstermesini bekliyoruz. Bu hattaki tüm oyuncularımızdan daha iyi paslarla topu oyuna sokmalarını, sağ-sol beklerimizin kanat bindirmeleri ile hücuma katkı yapmalarını diliyoruz.

         3) Orta sahamız yine Hatayspor maçında olduğu gibi Yaşar Yurduseven ve Emin Soğuk ikili ön libero, Nezir ise ileri orta saha, santrafor arkası konumunda yer almışlardı. Tüm ile iyi bir mücadele vermelerine rağmen top bizde iken daha iyi pas yapmalıyız. Forvetlerimize final paslarını hiç veremiyoruz. Bilhassa, santrafor arkası oynayan, tecrübeli futbolcumuz Nezir fazla koşmamasına ve mücadele etmemesine rağmen tecrübesi ile oyunu forsa etmeli, final paslarını atmalıdır.

         4) Forvet hattımız sağ ileri Ercüment Eray, sol ileri Batuhan Türk, santrafor Alperen’den oluştu. Sağ-sol açıklarımız kanat akınlarını daha çok yapmalılar. Bizim iyi yer alamadığını söylemekten bıktığımız santrafor Alperen’in artık kanatta (sağ veya sol açık) oynatılmasının takımımız için daha faydalı olacağı kanaatindeyiz. İkinci devre oyuna dahil olan, alt yapımızdan yetişmiş Recep Türköz, Teknik Heyetimizin yerinde verdiği bir kararla takımımızın ilk tertibinde oynatılmayıp, maçın gidişatına göre takıma dahil edilerek alternatif oyuncu olarak daha yararlı olacağını bu maçta gösterdi. Sonradan oyuna dahil edilen santrafor Teoman Safa, alt yapıdan yetişen Murat Can Yelkaya ile birlikte takımdaki santrafor karakterli oyunculardan biridir. İnşallah önümüzdeki maçlarda da santrafor mevkiinde Teoman Safa’ya yer verilerek devam edilir. Ayrıca alt yapımızdan orta sahamızda Bekir, forvet hattında Murat Can Yelkaya’ya kadromuzda devamlı yer verilerek, teknik heyetimizin Recep’e tanıdığı şans, bu iki futbolcumuza da tanınmalıdır. Teknik Direktörümüzden bu futbolcularımızı Tokatspor’a kazandırmasını bekliyor, rica ediyoruz. Ayrıca bu hafta kadroya giren üçüncü kalecimiz konumundaki Nailcan Tütüncü de bundan sonraki maçlarımızda sürekli kadroya alınarak, ara sıra da maçların konumuna göre takımda oynatılarak Tokatspor’umuza iyi bir kaleci kazandırılmalıdır.

         Hülasa, takımımız Bucaspor galibiyetinden sonra önümüzdeki maçlarda daha iyi mücadele ederek daha güzel neticeler alarak daha üst sıralara yükselmelidir. Biz, Teknik Direktör Ercümend hoca ve ekibine, menajer Namık Keskinsu’ya her zaman olduğu gibi güveniyor, takımımızın bundan sonraki maçları için başarılar diliyor, tüm Tokatsporlulara sevgi ve saygılar sunuyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat