TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR’DA SON 3 MAÇTA, ALINAN 7 PUAN…

İlimizin temsilcisi Tokatspor, Mersin deplasmanında 3 puanı 4 golle alarak puanını 31’e yükseltti ve rahat bir nefes alarak taraftarlarını sevindirdi. Son üç maça kadar aldığı başarısız sonuçlar neticesinde, taraftarlarını karamsarlığa sürükleyen Tokatspor, Hatay maçı ile yakaladığı çıkışı, Buca maçında devam ettirdi ve daha sonra deplasmanda Mersin İ. Y.’nu 4-0 yenerek bu durumu taçlandırdı ve ligdeki 10. sıradaki yerini aldı.

İkinci yarının ilk 3 maçında alınan başarısız sonuçlar neticesinde adeta acımasızca eleştirilere maruz kalan Tokatspor, bunlara çok güzel cevabı son oynadığı 3 maçta aldığı 7 puanla verdi. Ve Ligde orta sıralardaki yerini aldı. Tüm olumsuz şartlara rağmen alınan bu sonuç başarılı olmakla beraber bu ligde var olduğunu gösterdi. Buradan bir daha ifade etmek istiyorum ki, sosyal medya üzerinden yapılan eleştiriler her ne kadar yapıcı olursa, takımımız o kadar maçlara motive olur. Yok bu takımdan bir şey olmaz bu takım kesin düşer gibi sözler bence hoş olmayan cümlelerdir. Bir kere şunu düşünelim ki bizim oynayacağımız maçlar dışında rakiplerimizin de birbirleriyle oynayacakları maçlar var. Bunları da göz önüne aldığımızca bu türlü söylemlerin yerinde olmadığı kanısındayım. Bunu buradan bir daha ifade etmek istiyorum. Bu takım ligden düşmez, bunun yanı sıra benim şahsi görüşüm ilk 10 içinde yer alır. Bu düşünceme katılır veya katılmazsanız bu sizin takdiriniz ama bazı gerçekleri göz önünden kaçırmayalım. Çünkü bu takım bizim, bu takım bu şehrin takımı, bizler her zaman takımıza iyi ve kötü gününde destek olmalıyız.

Artık Mersin maçı da geride kaldı. Şimdi önümüzde çok önemli bir maçımız var. Rakip komşumuz Sivas Belediyespor, ilk yarı bizi farklı bir şekilde yenmişlerdi. Şimdi bir bakıma bu maçın rövanşı olacak. Hiçbir takım yenilmeyecek diye bir şey yok. Yeter ki sizler bu maçı alacağınıza inanın, şartlar her ne kadar olumsuz olsa da, maçlar sahada kazanılıp sahada kaybediliyor. İstatistikler her ne kadar rakip takımı favori gösterse de, bu işin sonucu sahada belli olur. Tokatspor, Hatay maçında olduğu gibi rakibiyle başa baş mücadele edecek ve galibiyet için her yolu deneyecektir. Eğer Pazar günü Tokatspor rakibi karşısında galip gelirse buna kimse şaşmasın. Hafta sonu oynanacak maçta, artık taraftar gruplarının stattaki yerlerini alma zamanıdır. Söz konusu Tokatsporsa gerisi teferruattır. Bunu düşünerek takımızı desteklemek için Pazar günü oynanacak maçta stada giderek takımımızı destekleyelim. Bu maçı aldığımızda inanın her şey çok daha farklı olacaktır.

Tokatspor’a hafta sonu rakibi Sivas Belediyespor karşısında oynayacağı maçta başarılar dilerim. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur.

Çetin Kamil GENÇ Spor Ateşi

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat