TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR'A YAZIK OLDU

Tokatspor'umuz sahasında Sivas Belediyespor'a 3-2 mağlup oldu. Bu sezon ilk defa bir devre olmasına rağmen oynadığı güzel hücum futbolu ve attığı hazırlanmış birinci sınıf gollere rağmen kişisel hatalar hiçbir pozisyon yokken yediğimiz gollerle manasız bir skorla Sivas Belediyespor'a mağlup oluyoruz. Böylelikle Tokatspor'umuza çok yazık oldu diyoruz.

Tokatspor - Sivas Belediyespor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince;

1) Sahamızda oynadığımız her maçımızda protokol tribünündeki manzara kamuoyunda Tokatspor'umuza gösterilen ilginin nabzını yansıtır. Yağışlı bir hava olmasına rağmen protokol tribünü hemen hemen hiç yer kalmamış gibi dolu dolu idi. Sivas Belediyesinin yöneticileri, Sivas'tan gelen misafirler, her zaman olduğu gibi sayın Valimiz Sayın Belediye Başkanımızın dışında tüm protokol tribününün müdavimleri maçımızı takip etmişlerdi. Bu arada vilayetimizin göz bebeği olan DİMES şirketinin patronlarından şampiyon Tokatspor'un efsane başkanı sayın Ali Diren Bey de maçımızı takip edenlerdi. Tokatsporlular Ali Beyden önümüzdeki sezonda başkanlık beklemektedirler. Haydi hayırlısı diyelim.

2) Takımımızın on ikinci adamı rolünde olan taraftar grubumuz yine bu maçta da yerlerinde yoktular. Kulağımıza gelen söylentilere göre daha maç başlamadan polis güvenlik kamerasının tribünleri çekerek kayıt yaptığında taraftarlar para cezası kesilmesine kızgınlar, bu durumdan ötürü de taraftarlar korktuklarından yerlerini alamıyorlarmış. Bu konu ile stat görevlilerinin emniyet mensuplarıyla görüşülerek meseleyi çözümlemelidirler. Takımımız son iki haftada on ikinci adamdan yoksun tezahüratlardan yoksun maçlarımıza devam ediyorlar.

3) Taraftarlarımız bu konuda iken son iki haftada Tokat Belediyesi Karşıyaka Spor Kompleksi sporcuları antrenörleri Metin Tutkun öncülüğünde yine renkli görüntüleri ile bu kez kapalı tribünde yer alarak takımımızı yaptıkları güzel tezahüratlarla desteklediler. Tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlular kendilerine teşekkür ediyorlar. Bu hareketin bundan sonra oynanacak bütün maçlarda da yapılmasını temenni ediyorlar.

4) Bu arada Tokatspor’umuzun U 14-15 Yaş Grubundaki Takımı, Karadeniz Grubu Akademi Ligi’ni birinci olarak bitirmiştir. Bu şampiyonluklarından ötürü tüm Yönetici, Alt Yapı Sorumlusu ve Teknik Ekibini, futbolcularını tebrik ederiz.

            Tokatspor Sivas Belediyespor maçının teknik analizi;

            Takımımızın maçın birinci devresinde oynadığı futbol, attığı nefis hazırlanmış gollerle Tokatlı futbolseverlere çok güzel bir maç seyrettirmiş olmamasına rağmen ikinci devrede takımımızın geriye çok yaslanarak oynaması ve buna ilaveten de oldukça yersiz değişiklikler yapılması maalesef iyi oyunlarını devam ettirememelerine yol açtı. Son dakikada duran toptan yediği golle mağlup olması taraftarlarımızı ve bizleri üzmüştür.

Takımımızı mevki mevki hat hat incelediğimizde;

1) Kalecimiz Akın İsmail bu sezon ilk defa kötü bir performans gösterdi. Maçın sonuna doğru duran toptan gelen vuruşta kötü bir çıkış yaparak gol yememize sebep oldu. Bu hatası ile de hiç beklemediğimiz bir maçta Sivas Belediyespor'a mağlup olduk. Kalecimizden bundan önceki maçlardaki gibi daha dikkatli daha güzel futbol oynamasını temenni ediyoruz.

2) Defans bloğumuz Hakan Ateş sağ geri (sağ bek) Mehmet Öztonga sol bek, Ömercan Öndaş bu mevkide herhalde sakat ya da kart cezası olduğu için oynayamayan Murat Cömert'in yerinde de daha evvelki maçlarda sağ bek mevkiinde oynayan Hasan Erbey stoper olarak yer almışlardı. Defansımızın kanatları Hakan ve Mehmet oldukça iyi olmalarına rağmen bulundukları blokta daha fazla bindirme yaparak takımımızın hücum varyasyonlarını zenginleştirmelidirler. Stoperlerimiz diğer maçlara nazaran daha iyi yer alamadıkları gibi bu maçta stoper mevkiinde oynatılan Hasan Erbey sık sık yerini kaybederek hiç alakası olmayan müdahalelerde bulunarak takımımıza zarar vermiştir. Bu iki stoperimize de mümkün olduğu kadar pozisyon bilgisi verilmelidir.

3) Orta saha Emin Soğuk, Muhammed Şükrü Aslan iki ön libero eski santraforumuz Alperen de santrafor arkası olarak maç oynadı. İki ön liberomuz iyi mücadele etmelerine rağmen teknikleri çok iyi olmadığından pas hataları yaptılar. İleri orta saha santrafor arkası mevkiinde yer alan Alperen güzel bir gol atmasına rağmen pozisyon bilgisi iyi olmadığından orta sahada santrafor oynarkenki gibi iyi yer alamadığını gözlemledik.

4. Forvet hattı sağ ileri (sağ açık) Ercüment Eray sol ileri (sol açık) Enes Keleş santrafor mevkiinde de Teoman Safa Erkan yer almışlardı. Bu maçta forvet hattımız takımımızın en ideal ve en iyi mevki olarak görülmüştür. Sağdan Ercüment soldan Enes yaptıkları kanat akınları ile takımımıza gol pozisyonları hazırlamakla kalmamış bir forvet gibi takımımıza sayı da kazandırmışlardır. (Takımımızın ikin golünü Ercüment Eray atmıştır.) Santraforumuz Teoman Safa takımımızın alt yapımızdan yetişen Muratcan Yelkaya ile beraber tek santrafor karakterli futbolcusu olduğundan son maçlarda bu futbolcumuza yer vererek teknik heyetimiz en doğru işi yapıyor. Takımımıza sonradan giren futbolcularda Muratcan Yelkaya açık mevkiinde değil de mümkün olduğu kadar santrafor mevkiinde denenmelidir. Diğer yapılan değişiklikler de takımımıza uzun boylu bir fayda sağlamamışlardır.

            Hülasa, maçın birinci devresinde oynadığı güzel futbol ve atılan güzel goller önümüzdeki maçların ikinci devresinde de birinci devreye yakın iyi futbol olarak oynanmalıdır. Bir de topun arkasında kalarak oynamak istediğimiz kompakt futbol çok geriye yaslanarak oynandığından bunda da biraz daha dikkat etmeliyiz.

            Takımımızın bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının daha olmasını temenni ediyor, başarılar diliyor, tüm Tokatsporlulara sevgi ve saygılar sunuyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat