TOKAT GAZETESİ

SEÇİLMİŞ BÜYÜKLERİMİZ...

Günümüzün konusu Turhal Şeker Fabrikası… Özelleştirilmesi gündemde iken bizi korkuya salan kısmı üretim yapan bir fabrikanın kapısına kilit vurulması olacaktır. Çünkü kötü bir örneğimiz var, Tokat Sigara Fabrikamız…

            Ve meselenin çok daha fazla büyük yanı olduğu vurgulanıyor. İşte buna ilişkin gündeme getirilen bir görüş:

            “Ülkemizde toprağımızı, insanımızı, geleceğimizi korumaktır bize düşen... Bugün, Türkiye'de şehitlerimizin kanları ile sulayıp da vatan yaptığı toprağımıza ekilecek tohumun organik, doğal tohum olmasını gür bir sesle vurgulamalıyız. Nihai gıda olacak ürünümüzün genetiği değiştirilmiş (GDO) tohumdan çıkmasını engellemeliyiz. 

            Biz kendimizi, toprağımızı, insanımızı yasa ile korumalıyız...

            YASAMA bu konularda etkin olmalı ki, kendimizi, geleceğimizi güven altında hissedelim.

            Mesele cidden çok daha büyük... Ve hatta BİYOLOJİK SAVAŞ boyutunda... Bu savaşın BİLİNCİNDE OLMAYIZ ki bugün ŞEKER FABRİKALARININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ konusunu da doğru bir şekilde kıymetlendirelim.

            Bilhassa YASAMA'daki Büyüklerimiz... İnsanımızı, toprağımızı koruyacak yasalara ihtiyacımız var... Ve bilhassa SEÇİLMİŞ BÜYÜKLERİMİZ... Vekil, Başkan vs. temsilcilerimiz, bugün Şeker Fabrikamızın üretimde kalması ve milli kalabilmesi adına siyasi büyüklerimizin kapısına varıp, anahtarını almadan dönmeyene kadar beklemek vaktidir...”

            Vakit birlikte olma vaktidir.

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat