TOKAT GAZETESİ

AFRİN’de ZİL ÇALDI

 

26 MART gününün sabahı AFRİN’de, teröristlerden arındırılmış bir köyün ilkokulunda ders başı zili almıştı. Ve çocuklar, ellerinde Türk bayrakları ve ayyıldızlı kırmızı balonlarla coşkulu bir özlemle okullarına doğru koşuyordu. Sadece bir köyünde değil, Afrin’in daha birçok köy ve kasabasında da aynı coşku yaşanıyordu. Bu coşkulu manzaralar, ertesi günler gazetelerin ilk sayfalarına ve TV ekranlarına da yansımıştı.

            O AFRİN ki, HATAY ilimizin böğründe ve KİLİS ilimizin güneyinde, yıllardır terör örgütlerinin merkez üssü yapılmış, her tarafı tünel, sığınak ve mazgallı kulelerle tahkim edilmiş, buralardan Hatay ve Kilis illerine atılan roketlerle onlarca yurttaşımız can vermiş, onlarca yurttaşımız da yaralanmıştı. Hal böyleyken 15 OCAK 2018’de başlayan ZEYTİN DALI HAREKÂTI, bir yıl önce EL-BAB’da başarıyla sonuçlanan FIRAT KALKANI harekâtının devamı olarak 21 MART – Nevruz günü zaferle noktalanmış ve böylece IRAK’ın kuzeyinden itibaren güney sınırlarımız boyunca AKDENİZ’e uzanacak bir ABD – PKK – İSRAİL terör koridorunun önü kesilmiş, yalnız SURİYE’ye karşı değil, TÜRKİYE’ye karşı da terör örgütleriyle ittifak halindeki emperyalist plan bozguna uğratılmıştı.

            Şimdi ise Afrin’de, tıpkı El-Bab’da olduğu gibi yaralar sarılıyor, terör baskısıyla iki yıldır kapısına kilit vurulan okullar bir bir açılıyor, yerinden yurdundan kopmuş, birçoğu da TÜRKİYE’ye sığınmış Afrinliler, kafileler halinde yurtlarına topraklarına dönüyor, TÜRK KIZILAYI tarafından her türlü ihtiyaçları karşılanıyor, AFRİN’in merkezinde Türk tankları devriye geziyor, yüksek binaların çatılarında Türk askeri nöbet tutuyordu. Diğer taraftan Türk jandarma ve polis özel harekât timleri de köşe bucak tuzaklanmış mayın ve el yapımı bombaları temizliyordu.

            Bu arada, bütün bunlara tanık olunurken sosyal medyada ilginç bir görüntü paylaşıldı. Afrin’in terörden arındırılmış köylerinden birinde, bir köy evinin sedirine oturmuş saz çalıp türkü söyleyen Mehmetçik görüntüsü ilgi odağı oldu. Bir anlamda savaşın şahini olan MEHMETÇİK, aynı zamanda barışın da güvercini olabiliyordu. Resmin simgesel anlatımı bu olsa gerek.

            Eyy! Kahraman Türk Askeri ve fedakâr Türk Polisi!

VATAN size minnettardır…

            Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz TÜRK MİLLETİ’nin kalbinde ebediyyen yaşayacak, daima rahmet, minnet ve şükranla anılacaktır.

 

Cemalettin Yarkın / Gündem

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat