TOKAT GAZETESİ

COPY/PASTE

COPY/PASTE

 

Geçen hafta Tokat’a Dair deyip yazdıklarım oldu. Binlerce Tokatlı hemşehrilerimizin takip ettiği, rağbet gösterdiği sosyal mecra hesabı ‘TOKAT’A DAİR’ sayfasının takibiyle çıkardığım bir yazıydı. Dikkatimi çeken paylaşımlara yer verdim.

                        Yazımın çıktığı gün sağ olsun, hesap yöneticisi yazımı zaman tünelinde paylaştı. Sağ olsunlar hemşehrilerimizin beğenisi oldu. Eleştiri getireni de… Bilhassa yazımın ‘paylaşımlardan hareketle’ temellendirilmesini ‘copy/paste (kopyala/yapıştır)” olarak gören hemşehrilerimiz de vardı.

            Bir köşe yazarının alıntı yapması, kaynak belirtmesi, alıntılarla renklendirmesi mümkündür. Şehrin sesi olmak bizzat kendimizden doğan cümlelerle mümkün olabildiği gibi, şehrin insanların cümlelerini bire bir duyup, onların söylediğiyle yazmak da vardır bu işte. Nihayetinde yazar için mühim olan kendi iradesi ile ortaya eser çıkarabilmesidir. Gördüğünü, duyduğunu hissettirmesidir.

            Takip edeceğiz elbet Tokat’a Dair hesabını. Yeri gelecek yine alıntılar olacak. Copy/paste yapacağım. Çünkü kıymetli bir hesap, her renkten görüşlere yer veriliyor.

            Kalın sağlıcakla…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat