TOKAT GAZETESİ

HİÇ BİR ZAMAN İÇİN PEŞİN HÜKÜMLÜ OLMAYALIM

Evet ligin bitimine 1 hafta kala, Tokatspor ligin 10. sırasında ve 42 puanı var. Sene başında ne demiştik, daha dün gibi hatırlıyorum. Bu takım lig sıralamasında ilk 10’un içinde olur diye, evet ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da Tokatspor liglerin bitimine 1 hafta kala 10. sırada ve 42 puana sahip. O zaman dediğim gibi, bugün de söylüyorum, hiçbir zaman için peşin hükümlü olmayalım diye. Ligin uzun bir maraton olduğunu ve bu köprünün altından çok sular geçeceğini defalarca ifade etmiştik. Ancak bazı kişiler özellikle sosyal medyada çok erken Tokatspor peş peşe aldığı sonuçlar neticesinde, bu takım küme düşer, bu takımdan bir şey olmaz gibi insanları üzecek ifadeler kullanmışlardı. Şimdi sosyal medya üzerinde bu tür ifadeleri kullanan kişilere sormak istiyorum. Ne oldu şimdi? Neden aceleci davrandınız? Şimdi bu söylemleriniz karşısında yüzünüz kızarmayacak mı? Bakın bu takımın ne şartlar altında kurulduğunu hepimiz biliyoruz. Erken olumsuz sözler burada herkesin moralini ve motivasyonunu bozar, futbol maçı 3 ihtimalli maçtır, takımlar her türlü sonucu alabilirler, burada önemli olan ligin sonunda iyi bir yerde bitirmektir. Zaten yönetim kurulu da bu sene şampiyonluk gibi bir hayallerinin olmadığını, önemli olan takımın düşme hattından uzak orta sıralarda en iyi yerde bitirmek olduğunu ifade etmişlerdi. Nitekim de öyle oldu.

Şimdi buradan tekrar ifade etmek istiyorum. Hiçbir zaman için peşin hükümlü olmayalım ve takımın genel durumu üzerinden konuşalım. Tokatspor ligin bitimine 1 hafta kala 42 puanda ve 10. sırada, düşme korkusu yok. Zaten biz de bu takım ilk 10’un içinde olur demiştik. Artık bu saatten sonra şimdiden önümüzdeki senenin planları yapılmalıdır. Tekrardan iyi bir oluşum olmalıdır. Nitekim Tokatspor Kongre kararı almıştı ve 1 Mayıs günü yapıldı ancak yeterli delege sayısına ulaşılamadığından 8 Mayıs Salı günü yapılacak. Önemli olan burada bir an önce yeni yönetimin başa gelmesi ve çalışmalara başlaması en hayırlısı olacaktır.

Bu ligde 12 yılını tamamlayan Tokatspor, 50. Kuruluş yıldönümünde artık şampiyonluğa oynayacak bir takım kurulmalıdır. Çünkü Tokatspor severler bunu hakkediyor. O zaman her şey daha güzel olacaktır.

Tokatspor ligin kapanış maçını kendi sahasında Amed Sportif Faaliyetlerle yapacak. Az da olsa düşme ihtimali bulunan rakip, Tokatspor’a yenilmesi durumunda, düşme hattında bulunan Bucaspor’un ise rakibi Etimesut Belediyespor’u farklı yenmesi lazım. Yoksa Mersin İ.Y. ve Kocaelibirlikspor’dan sonra düşecek 3. takım ise Bucaspor olacaktır. Bugün 12 trilyona kurulan takım ligde düşmeme mücadelesi veriyor.

Kısacası takımımıza sahip çıkalım, her zaman onun iyi ve kötü gününde arkasında olalım. Ve takımımızı destekleyelim. Bizlere de yakışan bu olur. Buradan başta yönetim kurulumuz olmak üzere Ercüment Hoca ve teknik heyetine, sporcu kardeşlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

Çetin Kamil GENÇ / Spor Ateşi

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat