TOKAT GAZETESİ

Sağlıklı karar…

Bir konu geldi kulağıma… Merkezdeki bir okulumuzun yerine yeni bir okul düşüncesi varmış. Veliler bu durumdan yana huzursuz olmuşlar.

Şehre yeni bir Anadolu Lisesi kazandırmak istenirken hali hazırda 400'e yakın öğrencisi bulunan kız pansiyonu olan, çevre illerden dahi öğrencilerin geldiği bir okulun yerine yeni bir okul planlanmasının huzursuzluğu yaşanıyor...

Milli Eğitim'de alınacak, verilecek kararların, açılmaların, kapatmaların böylesi huzursuzluk yaşattığını duymak üzücü.

Alınacak kararların eni konu düşünüp, getirisini, götürüsünü hesap etmek gerekiyor elbet. Adrese dayalı nüfus sistemine göre, öğrencilerin adreslerine en yakın okullara gitmesi istenirken yeni okulların da yapılarak öğrencilerin gönül rahatlığıyla gidebileceği okullara kavuşmak için ne gerekiyorsa yapılmasını istemek de halkın hakkı olsa gerek. Yer konusu gündeme geliyor elbet. Yer konusunu çözmeye de devletimizin gücü yetecektir istendiğinde.

“Ben takip edeceğim bu konuyu. İnşallah huzursuzluklar giderilir.” derken konuyu takip eden haberci arkadaşlarımdan yeni gelişmeleri öğrendim ve “okulun yeri değişmiyor, aynen devam ediyor.” dendi. Ve haliyle huzursuzlukların giderildiğini duymanın da sevincini yaşamış oldum.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat