TOKAT GAZETESİ

BELEDİYE TOKATSPOR'UMUZA TEBRİKLER

Tokatspor'umuz 2017-2018 sezonunun son maçında kümede kalma mücadelesi veren Diyarbakır Amed Sportif faaliyetleri takımı ile 0-0 berabere kaldı. Yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi Belediye Tokatspor'umuz inşallah artık son yaşama şansı olan Belediyemiz takımımıza sahip çıkar. Çoğunlukla belediyelerin sahiplendiği diğer illerin takımları gibi Belediye Tokatspor olur tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlular Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu'ndan bu davranış, bu hizmeti beklemektedirler. Haydi hayırlı diyelim. Bu arada geçen sezonun başında istenmeyen sebepler yüzünden zor şartlar altında Milletvekilimiz Sayın Zeyid Aslan'ın gayretleriyle kurulan yönetim kurulumuz takımımızı sahiplenerek bu sezonu tamamladılar. Başta Sayın Milletvekilimiz, Ahmet Arat başkanlığında kurulan yönetim kurulumuzu takımımıza her türlü yardımları esirgemeyen Belediye Başkanımızı, Tokatspor'umuza yardımları olan DİMES ve diğer şirketleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve personelini protokol tribününde yer alan hemen hemen pek çok maçımızı takip eden Emniyet Müdürümüz ve diğer daire müdürleri ve burada isimlerini saymayı unuttuğumuz tüm müdürler ve protokol tribününün devamlı müdavimlerini takımımızın teknik direktörü Ercüment Hoca ve ekibine, Sportif Direktörümüz Namık Keskinsu'ya, takımızın masörü, doktoru Adnan Çiçek tesislerindeki tüm personele, tüm Tokatspor sevdalılarına, tüm Tokatlılar ve Tokatsporlular takımımıza gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı tebrik ve teşekkür ediyorlar.

            Tokatspor-Amed Sportif Faaliyetleri maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince

1.Sahamızda oynadığımız her maçımızda protokol tribününün manzarası Tokat kamuoyunda takımımıza olan alakasını gösteriyor. Artık sayın siyasilerimiz sayın valimiz, sayın belediye başkanımız son maçlarımızda takımımızın da küme düşme gibi bir korkusu olmadığından protokol tribününde yerlerimizi almıyorlar diyelim. Protokol tribünümüzde Amed sportif Faaliyetlerin yöneticileriyle beraber takımımızın yöneticileri ve ilgililerin oluşturduğu kalabalık bir görüntü vardı. İnşallah takımımız önümüzdeki sezonda Belediye Tokatspor olursa protokol tribünümüz daha kalabalık bir görüntü içerisinde olur diye hayal ediyoruz.

2. Bu senenin son maçında, bir hayli maçlarımızda görünmeyen taraftar topluluklarımız maçımıza gelerek takımımızı destekledikler. İnşallah önümüzdeki sezonda her maçta tribündeki yerlerini alırlar diyoruz.

3. Son günlerde Tokatsporlular arasında hemşerimiz Ahmet Dursun Tokatspor'u alıyor, alacak gibi dedikodular görülüyor. Bu olayın kesinliğini iyi bilmemekle beraber grubumuzda yaşanan bazı örneklerden esinlenebiliriz. Grubumuzda bulunan İstanbul Tuzla takımını milli futbolculardan Ümit Davala, Murat Erdoğan gibi milli sporcuların aynen Ahmet Dursun gibi Tuzlaspor Kulübünü alarak şirket yapmışlar fakat bu iş yarım devre bile sürmemiş. Alacağı olduğu için Murat Erdoğan sadece Tuzlaspor Kulübünde bulunuyor. Onun için biz Ahmet Dursun'a hepimiz teşekkür ediyoruz diyelim.

4. Takımımız için en önemli husus diğer illerin takımlarında olduğu gibi belediyespor olmasıdır. Takımımızın borcu çok diye Belediye Başkanımızın bu olaydan geri durmaması lazımdır. Gerek belediyenin içinden gerekse de dışarıdan bir Tokatsporlunun başkanlığında kurulacak olan yönetim kurulu güzel organizasyonlar yaparak kuracağı heyetlerle belediyemizin ve Tokat'ımızda bulunan diğer kuruluşlardan ve şirketlerden temin edeceği sabit gelirlerle diğer belediyesporları da inceleyerek onların yaptığı kanunlara uygun ödemelerle kulübümüzün sabit gelir kaynakları temin edilebilir. Bu kaynaklar ve kulübümüzün muhasebe işleri belediyemizin kontrolünde olacağından kulübümüz için de bir avantajdır. Kulübümüzün alt yapısı son üç sezondur devletten gelen yardım ile kendin idare ediyor. Zaman içerisinde kulübümüzün borçları ödendiğinde takımımızın profesyonel kadrosu da devletten gelen yardım ile götürülebilir. İşin en doğru da budur. Bizden söylemesi.

Maçın teknik analizi

            Amed Sportif Faaliyetleri ile yaptığımız son maçta teknik heyetimizi çoğunluğunu Tokatspor alt yapısında yetişen Tokatlı genç futbolculardan kurulu bir takım oluşturarak yaptı. Takımımızda oldukça başarılı bir maç çıkarmıştı. İnşallah önümüzdeki sezon da bu genç futbolcular biraz daha tecrübelenerek biraz daha faydalı maçlar oynarlar.

            Hülasa 2017-2018 sezonunda şöyle ve böyle oldukça başarılı maçlar oynayarak diğer sezonlara göre orta sıralarda yer almıştır. Önümüzdeki sezonlarda da alt yapımızdan yetişen futbolculara daha fazla önem  verilerek Tokatspor'umuza kazandırılmalıdır. İnşallah takımımız Belediyespor olarak yapılandırılarak istikrarlı bir Tokatspor olarak faaliyetlerine devam eder.

            Tokatspor'umuz bundan sonraki sezonlarda başarılar diler, saygılar sunarız. 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat