TOKAT GAZETESİ

BU NE MENEM İŞTİR?

Bazı kargo firmalarının ciddiyetsizlikleri beni olduğu gibi, eminim birçok kişiyi de çileden çıkarıyordur. Elbet genelleme yapmak olmaz, açık açık isim vermek de akılcı olmaz ama ben ‘ne menem’ bir kargo diyeyim de anlayan anlar zaten!

Biz işlerimiz daha hızlı ilerlesin, daha güvenilir şekilde yerlerine ulaşsın diye kargolara teslim ediyoruz. Bir kargonun teslim süresinin bir haftayı geçtiğini şimdiye kadar hiç görmedim. Amma velakin elimizle bizzat şubeye götürüp teslim ettiğimiz kargo, neredeyse 10 gün olmuş ve daha Samsun’a gidememiş. Biran düşündüm, keşke kendim götürseydim yahu, en azından daha kısa sürede ulaştırırdım, hem de yürüyerek gidip gelmiş olsam bile! Ayrıca müşteri temsilcilerinin umursamaz tepkileri de insanı iyice çileden çıkarıyor.

İnsanlar yaptıkları işleri layıkıyla yapsaydı, görevlerini tam anlamıyla yerine getirseydi, bu düzen gerçekten bozulmazdı. Herkes sorumluluğu başkasına atarsa, hiçbir sorunu çözemeyiz.  Merkez şubeyi arıyoruz, müşteri temsilcisine yönlendiriyor, müşteri temsilcisini arıyoruz, bu konuda bir şey yapamayız, karşı firma kapalıymış diyor. Bize bu bilgi neden verilmiyor diye sorduğumda, bunun bilgisi size verilmez, siz kendiniz takip edecekseniz deniliyor. Ben her gün arayıp kargom geldi mi diye soracak mıyım? Bu ne saçmalıktır, ne menem iştir? Velev ki sordum, gelmedi kargonuz dediklerinde, yine arayacağım yer müşteri temsilcisi olacaktır ya da merkez şube… Bu sorunu çözemedikten sonra, kargomu yerine ulaştıramadıktan sonra, her gün arasam ne faydası var, onu da anlayamadım.

Velhasıl kelam, herkes hizmetini doğru şekilde yapmalıdır. Kimsenin kimseyi mağdur etmek gibi bir lüksü olamaz…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat