TOKAT GAZETESİ

BİLİR KİŞİ, İŞİNİ BİLİR

BİLİR KİŞİ, İŞİNİ BİLİR

 

Geçenlerde dinlemiştim…

Daha önce gitmediği bir dağ köyüne gitmekte üzere yola çıkan bir kişi, çobana denk gelmiş. Köy yolunu sormak ve ne kadar sonra varırımı öğrenmek için ‘Köye daha çok var mı, daha ne kadar gitmem gerek?” diye sormuş. Çoban, ‘köy şu tarafta’ demiş, yönü göstermiş… Ne kadar sürer, söylememiş. Vatandaş yanından ayrılıp da bir elle metre gitmişken, “3 saatte varırsın” diye arkasından seslenmiş.

            Bu kez vatandaş geri dönmüş, “az önce sordum, ne zaman varırım, diye. O zaman yanıt vermedin, şimdi niye 3 saatte varacağımı söyledin?” demiş. Çoban yanıt vermiş “bu gidişinle 3 saatte varırsın, kişinin yürüyüşünden belli olur işi” demiş.

            Yani demek oluyor ki, bir işi yapmamız, yürüyüşümüzden belli olabiliyor.

            Şu yakın zamanda ilimizde sivil inisiyatif kuruluşlarının genel kurulları oldu. Kimin seçileceğine dair herkesin kendince bir yorumu, yanıtı oldu. Seçmen kitlesini bilen, süreci takip edenlerin verdiği yanıtları duyduk. Ve nihayetinde seçimler tamamlandığında üç aşağı 5 yukarı derken, işi bilen insanın iyi bir takiple sonuçları da bilebileceğini gördük.

            Haliyle Türkiye için Başkanlık ve Milletvekilliği seçimleri de olacak. 24 Haziran 2018 tarihine kadar herkes seçilmek için kendini anlatacak. Gizli oy veriliyor, seçmenin sandıkla baş başa kaldığında kime vereceğini bir kendisi ve bir Allah biliyor. İşi bilenler bu süreci de takip ediyor, hangi parti kaç oy alır, hangi aday oy artırımını sağlar diye görüşleri topluyor. Bakalım seçimlere dair nasıl bir sonuç verecek. İşi bilmek önemli nihayetinde…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat