TOKAT GAZETESİ

Parti işi!

Her şeyin artık partisi var… Son zamanların en popüler olaylarından biri de şatafatlı yapılan partiler. Bunlardan bazılarına örnek vermek istiyorum.

Mesela, eskiden mezuniyetler sadece yüksekokullardan sonra olurdu. Mezun olmanın en güzel yanlarından biriydi o kepi havalandırmak. Şimdilerde anasınıfı öğrencilerine bile giydiriyoruz cübbeyi. Anlamı da kalmadı artık üniversiteden sonra kepi havalandırmanın.

Peki üniversiteden mezun olduktan sonra ne yapıyoruz?  Üniversiteden sonra da mezuniyet kınası yakıyoruz. Böyle bir partiyi gören ya da şahit olan var mı bilmiyorum ama ben şahit oldum. Sadece gelin ve damat eksikti. Eğlence tavan. Ortaya elinde mumlar olan kızlar kına tepsisiyle geliyorlar. Ve kınanın üzerinde büyük harflerle MEZUNİYET KINASI yazıyor. Mezun oldum, kınamı yaktım anlamına geliyor demek ki bu olay…

Bir diğeri Kur’an Öğrendim Partisi… Eskiden camide bir hoca, genellikle yaz dönemlerinde mahallenin çocuklarına Kur’an-ı Kerim öğretir, öğrenene de en büyük hediye yeni bir Kuran’ı Kerim hediye etmek olurdu. Şimdiler her şey gibi bu da değişti. Partisiz hiçbir şey olmuyor neredeyse. Koca bir pasta eşliğinde büyük bir organizeyle kutluyoruz.

Bu partiler sınırlandırmayla bitmiyor tabi ki de. Hamile annelerin gösterişli partisi olan, bebek henüz doğmadan yapılan baby showerlar, doğduktan sonra gösterişli bir partiyle yapılan kırk uçurmalar, diş buğdayı partisi, arkasından devam eden sütten kesme partisi, bebeğim artık tuvalete gidiyor partileri ve bunun gibi daha neleeeer neler.

Biz bu işin dozunu bir hayli kaçırmışız anlaşılan.

Yaşam standartları artıyor, insanlar artık gösterişsiz bir hayat yaşayamıyor. Sonumuz hayır ola, kalın sağlıcakla…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat