TOKAT GAZETESİ

SEÇİM GÜNDEMİ

SEÇİM GÜNDEMİ

 

Her bir seçim döneminin kendince bir heyecanı, hareketliliği olur. Erken seçim olunca, araya Ramazan ayı da girince siyasilerin propaganda çalışmalarının iftar sonrasında yoğunlaştığı görülüyor. Gündüz mesai saatleri içinde esnaf, sivil toplum ve sivil inisiyatif kuruluşlarının ziyaretleri göze çarpıyor.

            Seçim gündeminin ‘geçim’ konusuna verilecek yanıtları olmalı. Gerek resmi kurumlarda çalışmakta olan kamu görevlileri gerekse özel sektörde emekleriyle geçimlerini sağlayanların durumu sandık başına gidilirken verilecek kararlarda etkili olacaktır, haliyle. Halkın sevmediği konuların başında gelir ZAM olması. Bugün 1 liraya aldığını, yarın 1,2 liraya aldığında canı sıkılır yani. Bu durumun acısını çıkaracak bir muhatap arar.

            İktidar vekilleri ile konuştuğunda ortalık güllük gülistanlık iken, muhalif vekilleriyle sohbette ortalığın yangın yeri olduğunu duyarız. Her ikisinin söyleminin de ‘doğru’ olduğuna inandığımızda, şu bir gerçek ki toplumsal yaşamda güllük gülistanlık yaşayan da var, yana yakıla yaşayan da. Toplum içinde yüzde yüzlük memnuniyeti yakalamanın bu fani dünyanın acı gerçekleri karşısında mümkün olmayacağına kanaat getirmiş durumdayız bir nevi. Hal böyle olunca, tatlısıyla acısıyla hayat içinde akan su bir şekilde yolunu buluyor. Böyle gelmiş böyle de gidiyor.

            Seçimlerin, geçim konusunu adil paylaşım ve adil hakemlikle en iyi şekilde sağlayacakların kazanmasını dilemek, bunun için duacı olmak gerekir. Hayırlısı olur inşallah.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat