TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR'DA YENİ DÖNEM, YENİ UFUKLAR

 

Tokatspor'umuzda günlerdir beklenen kongreleri Mayıs ayında yapılması gereken iki olağanüstü kongrelerinde çoğunluk sağlanamadığından yapılamayan kongrelerden sonra Haziran ayında yapılması gereken olağan kongre istenilen çoğunluklar sağlanarak yapıldı.

Kongre Tokatspor'un tarihinde ilk defa olarak kurumsallaşmaya adım atılan kongre olarak tarihe geçecektir. Bu kongrede üyelerinin çoğunluğunun verdiği kararlar Ufuk Akçekaya başkanlığındaki yönetim kuruluna Tokatspor'u şirketleştirme, şirket olma yetkisini vermiştir. İnşallah yeni seçilen yönetim kurulumuz olayı ince eleyip sık dokuyarak araştırır Tokatspor'umuza yararlı kararlar ışığı altında Tokatspor'un şirket olma kararını onaylar. Tokatspor'un Türkiye'deki meşhur kulüpler gibi şirket olmasını sağlar. Biz şimdilik bu şirketleşmenin inşallah Tokatspor'umuza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Kongrede gözümüze takılan en önemli hususlar ve yorumlara gelince…

1) Kongrede şirketleşmesi için yönetim kuruluna yetki verilecek oylamada bazı tecrübeli kurul üyeleri bu karara biraz zaman ekleyerek yapılmasını istediler. Bu hususta acele edilmemesi tavsiyesinde bulundular. Biz de yapılacak diyaloglarda bu zamanı Tokatspor'umuza her türlü yapılacak uygulamalarda karşılıklı mutabakat sağlandıktan sonra yönetim kurulumuza şirketleşme kararı verilsin. Bu husus çok önemli. Şirketin kurucuları ile Tokat yönetim kurulu üyeleri Tokatspor'un işleyişinde her konuda nasıl ve ne şekilde hareket edileceğini iyi düşünerek mümkün olduğu kadar şirket yöneticilerini her konuda bilgilendirerek Tokatspor'umuza yararlı hizmetlerde bulunmalarını sağlamalıdırlar. Yoksa Ufuk Akçekaya, Ahmet Dursun, Okay Karacan birlikte karar veririz derlerse Tokatspor zarar görebilir. Çünkü bu arkadaşlar gerek alt yapımızda gerekse de profesyonel yapımızda olan hadiseleri çok az veya hiç bilmemektedirler. Hastalığın teşhisi iyi konulmazsa tedavisi de iyi olmaz. Şuanda sanki Tokatspor'da ne alt yapıda ne de profesyonel yapısında hiçbir şey olmamış gibi bir durum arz ediyor. Halbuki Tokatspor gerek alt gerekse profesyonel yapısında mümkün olduğu kadar faydalı işler yapamasaydı kendisi gibi aynı kulvarda olan Amasya, Yozgat, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Kastamonu, Samsun'un bütün ilçelerinde olduğu gibi Tokatspor'dan daha aşağı liglerde bulunurdu. İnşallah şirketi ile Tokatspor'u işi bilen yöneticilerle müşterek çalışmalar yaparak Tokatspor'umuzu daha üst liglere taşırlar.

2) Yeni seçilen yönetim kurulu ve şirketimizin kurucuları alt yapımızda yapılan çalışmalar hakkında tam fikir almamışlardır. Alt yapımız kendi çabası ile devletimizden gelen maddi yardımlarla hem tüm ihtiyaçlarını ve bu kategoride çalışan teknik adamlarının maaşlarını da karşılayarak Tokast'porumzun bütçesine hiç zarar vermeden faaliyetlerini sürdürmüşlerdir. Son üç-dört senedir TFF'nin tertiplediği akademi ligine beş kategorisinde de (14, 15, 16, 17, 19 yaş) müsabakalara iştirak etmektedirler. Türkiye liglerinde oynayan birçok futbolcu ile beraber Fenerbahçe gibi büyük kulübümüzde oynayan Muhammet Samet gibi futbolcuların yetişmiş olmalarını sağlamışlardır. Şirketleşme olduktan sonra alt yapımızın daha iyi olacağı inancımız vardır. Yeter ki bu hususta yapılan iyi çalışmalar değerlendirilsin. İnşallah Tokatspor alt yapı tesisine çok kısa bir zamanda kavuşturulur. Bize göre Tokat Plevnespor Voleybol takımına tahsis edilen Tokatspor'umuzun ilk yapılan tesisinin alt yapımıza verilerek Plevnespor voleybolcularına belediyemiz tarafından daha güzel imkanlara sahip yeni bir tesis yapılması daha uygundur. Alt yapı çalışmaları hakkında en iyi bilgi geçmiş dönem alt yapı sorumlusu olan Ali Eraslan ve Alt yapı teknik sorumlusu elit antrenör lisansına sahip olan Hakan Alpay'dan alınabilir.

3) Profesyonel şubemizden futbolcularla ilgili konuda eski yönetim kurulu üyemiz İsmail Savaş'la, geçen sezon sportif direktör görevinde bulunan Namık Keskinsu'dan daha düzgün ve geniş bilgiler alınabilir. Takımımızın için takımımızı iyi tanıyan ikinci liglerde çalışan bir teknik direktör ve ekibi ile anlaşma yapılmalıdır.

4) Tokatspor camiası olarak daha evvel Ali Diren'in başkanlığında olduğu gibi nasıl olsa Tokatspor'un tüm işlerini yapıyorlar diye ne vilayetimizin valisi ne belediye başkanı ve Tokat'ımızın önemli iş adamları tarafından nerdeyse yok denecek kadar ilgisiz davranmaları gibi bu yeni kurulacak olan Tokatspor'umuzun şirketleşmiş ekibine de hem belediyeden hem vilayetimizin bütün kurumlarından maddi ve manevi destekler yapılmalıdır. Böyle bir hataya düşmemeliyiz. Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu iddia gelirinin dışında hiçbir sabit geliri olmayan kulübümüze yeni sabit gelirler bulmalı ve halkımızı da Tokatspor'umuzun içine çekmelidirler.

Hülasa Tokatspor'umuza yeni bir sayfa açacak şirketleşmesi, tarihi bir karar aşamasında bulunmaktadır. Bizlere hayırlı olma dileklerimizi temenni etmekten başka bir şey düşmemektedir. İnşallah Tokatspor'umuz için hayırlı olacaktır.

            2018-2019 sezonunda bu satırlarda buluşmak ümidiyle tüm Tokatlılara tüm Tokatsporlulara saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat