TOKAT GAZETESİ

EKŞİ, ÇOKTAN EKŞİMİŞTİ

Bugünkü yazımızın başlığı “Cumhuriyete İhanet Eden Cumhuriyetçiler” Olacaktı.  Fakat ülkenin gündemi o kadar çabuk değişiyor ki, hangi konuya el atsanız birkaç saat sonra gelişen bir haberle her şey değişiyor.

Gündemi hemen kaçırıyorsunuz.

Cumhuriyet Resepsiyonu, on gündür ülkenin gündemini meşgul etti.

Değişen ne oldu?

Yine jekoben keneler yapacaklarını yaptı. Cumhurunbaşkanını, cumhura rağmen boykot ettiler.

Türk Milletinin bağrından çıkmış olmasına rağmen; milletin mili değerlerini her zaman hasıraltı eden askeriyenin bundan başka bir tuttumu sergileyeceğini zannedenler, sadece bir iyimserlik göstergesi yaptılar.

İsmini vermek istemediğim bir Kurmay Binbaşının bir sözü yeniden aklıma geldi.

“Kurmaylık terfisini alan subayların beyinlerinin yıkanmış olduğunu; kurmayların askeri felsefenin dışında hiçbir şey düşünemediklerini, düşündürülmediklerini, bu yüzden şahsiyetimi kaybedeceği korkusuyla askeriyeden ayrıldığını” söylemişti.

Askerle yapılan tartışmalarda her zaman bu binbaşının sözleri aklıma gelir.

“Cumhuriyetin kuruluşunda cumhuriyet yoktur ki; o felsefeyle kurulmuş olan bir partide ve o felsefenin doktirini “Amentü” gibi belleyen bir zihniyetin, halkına ya da cumhurun, cumhurbaşkanına saygısı olsun”.

Doğru söze ne denir?

Gazi Mustafa Kemal Paşa, hiç istemediği halde kendini “ULULAYAN” dalkavukların ve oturduğu Çankaya’yı “Kâbe’ye” benzeten Jakoben Kenelerin Cumhuriyete ne büyük ihanet ettiklerini, bugün birazcık izan sahibi olanlar, biraz aklıselim sahipleri daha iyi anlıyor.

Dün cumhuriyeti ve onun erdemlerini kimler ekşitip kokutmuşsa; bu gün de benzer Jakoben keneler aynı vazifeyi yerine getirmekten geri durmuyorlar.

Durmazlar da…

İşte Oktay Ekşi de, Cumhuriyeti ekşitip kokutanlardan biri.

Cumhurun seçtiği bir siyasi anlayışa ve onun bakanlarına;  “Analarını Bile Satarlar”, “Peşkeş Çektiler”, “Türkiye’nin Güzelliklerinin Irzına Geçtiler”, “Kümesi Tilkiye Teslim Ettiler” gibi son derece pespaye hakaretleri yapacak kadar ileri gitmesi; hatadan ve gaftan öte; akıl kuşunun artık uçtuğunun göstergesi gibidir.

Oktay Ekşi ve Onun gibiler çoktan ekşidi.

Artık milletin önünde çekilsinler.

İzan ve irfan sahipleri onların yerine gelsin de fikirlerin çarpışmasından hakikat güneşi doğsun!

                                                           MEHMET EMİN ULU

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat