TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR 2018/2019 SEZONU İÇİN MUHTEŞEM BİR SEZON AÇILIŞI YAPTI

Tokatspor’umuz 2018/2019 sezonunu muhteşem bir sezon açılış töreni yaparak açmış bulunuyor. Biz de bu satırlardan bu güzelliklerin bir sezona yayılarak devam etmesini temenni ediyoruz. Şimdiden Ufuk Akçekaya’nın başkanlığındaki Yönetim Kuruluna, tüm Tokatspor camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, başarılar diliyoruz.

Şöhretler maçında gözümüze takılan önemli hususlar ve yorumlarına gelince:

1) Ahmet Dursun, Nihat Kahveci, Tümer Metin, Tuncay Şanlı, Hamit Altıntop, Hakan Ünsal, Faruk Atalay gibi Türk futbolunda isim yapmış, Milli Takımda yer almış şöhretlerin karşısına Tokat’ımızda da 1. Ligde futbol oynayan Bünyamin Eşmeler, Namık Keskinsu, Beşiktaş alt yapısında kaleci Metin, Tokatspor’umuzun ilk kurulduğu yıllarda futbol oynayan Halis Sağlam, Murat Efeoğlu, Yılmaz Özgümüş, yine Tokatsporun Türkiye 2. ve 3. Liginde iken kadrosunda yer alan Cavidan Şenkaynağı, Selahattin Külcüoğlu, İsmet Yiğit, Bursa’da yapılan Türkiye Kupası maçında Milli Futbolcumuz Büyük Sedat’ı marke eden Tokatspor’un alt yapısında yetişmiş Ali Yazar, 1970 yılında Türkiye Amatör Futbol Şampiyonu olan Ankara Muhafız Gücü takımının merkezi stoperi, Tokatsporlu Oral vs. gibi Tokatlı şöhretler maça davet edilerek maç tam manası ile Tokatlı şöhretlerle yapılan gösteri maçı havasına sokulabilirdi.

2) Protokol tribününde gözümüze takılan manzara çok güzeldi. Sayın Valimiz Ömer Toraman, Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu (Tokat Şöhretler Karmasında yer aldığından sahadaki maçta oynuyordu), Emniyet Müdürümüz sayın Göksel Topalaoğlu, Jandarma Komutanımız sayın Hidayet Arıkan, Tokatspor’un eski Başkanlarından Veli Gökyıldız,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, Şube Müdürlerimizden Ömer Besler, İbrahim Tarun, Celal Yurdakul, Tokatspor’un en eski üyelerinden Ali Barlas, Tokatspor’un ilk teknik direktörlerinden TÜFAD Onursal Başkanı şahsım M. Ercan Süsoy, İstanbul ve Tokat’tan isimlerini bilmediğimiz çoğunluk teşkil eden iş adamları ve müdürlerimiz protokol tribününde maç izliyorlardı. Bu arada plaket merasimi için Tokatspor’un eski başkanları nasıl araştırarak bir araya toplanmışsa aynı şekilde bu başkanların da protokol tribününde yer almasını gönlümüz isterdi.

3) GOP Stadyumu her zaman olduğu gibi muhteşemliğini koruyordu. GOP Stadyumu inşallah yerine yapılacak olan yeni konumu ile daha da güzel görüntüler verir. Burada Tokatspor’umuzun bir üst kümedeki maçlarını da izlemek nasip olur. Sahamızın futbol oynanan çim bölümü çok güzel hazırlanmıştı. 1. Lig maçlarının oynandığı Ankara Osmanlı Spor Stadı, Konya Stadı, Bursa Stadını televizyon ekranlarında izlediğimiz bozuk çim sahalarını görünce Tokat’ımızın GOP Stadının güzelliği bir daha ortaya çıkmış oluyor. Bu konuda Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar olmak üzere Stat Sorumlusu Ahmet Yardımcı ve bütün personelini tebrik ediyor kutluyoruz.

4) Tokatspor’daki bu güzel günlerin baş mimarları Başkan Ufuk Akçekaya, Ahmet Dursun ile beraber Türkiye çapında sunuculuk yapan Reşadiyeli hemşerimiz Okay Karacan’ın emeklerinden de bahsetmeliyiz. Okay Karacan gerek Tokatspor’un kongresinde gerekse de Tokatspor’umuzun eski başkanlarına verilen plaket toplantısında nihayette Şöhretler Karma maçındaki sunumu yaptığı organizasyonlarla, Tokat’ımızı birden bire ülkemizin önemli bir yerine getirmiştir. Maç oynanırken maçı anlatan sunumlarla sanki ben kendimi Dolma Bahçe Stadyumunda bir maç seyrediyor gibi oldum. Hemşerimiz Türkiye’nin Halit Kıvanç’ı, Tokatlı Okay Karacan bizleri mest etti. Ben şahsen eski bir Tokatsporlu Teknik Direktör, eski bir Başkan olarak tüm Tokatlılar adına teşekkür ediyorum. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler.

Hülasa, 2018/2019 sezonunda Tokatspor’un şirket olmasında büyük emeği geçen Başkan Ufuk Akçekaya başta olmak üzere Ahmet Dursun, Okay Karacan’ın gayretleri ile kurulan yönetim kurulumuzu tüm Tokatlılar olarak maddi ve manevi desteklemeliyiz. Sayın Valimiz Ömer Toraman, Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, Tokat’ımızdaki tüm kuruluşlar maddi manevi desteklerini esirgememelidirler. “Bunlar kulübü satın aldılar, biz onlara karışmayız, maddi olarak da her şeylerini karşılamalıdırlar.” dememiz yanlış olur. Tokatspor’un bu güzelliğini devam ettirmek istiyorsak kesinlikle Yönetim Kurulunu maddi ve manevi desteklemeliyiz. Tabi bu arada Yönetim Kurulumuz da artık yavaş yavaş Tokatspor camiasını tanıyarak önemli ve doğru bilgileri de o kişilerden almalıdırlar. Bu birlik beraberliği sağlayabilirsek Tokatspor’umuz daha kuvvetli olur diye tahmin ediyoruz, haydi hayırlısı diyelim.

 

2018/2019 sezonunda Tokatspor’umuza başarılar diler sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat