TOKAT GAZETESİ

GÜNDEMDE EKONOMİK KRİZ VAR

Şehrin gündemini takip edip fikirlerimi yazayım desem, hemen her yerde karşıma ekonomik kriz vurgusunu ön plana çıkaracağım sözler çıkıyor. Başta kendi sektörümüzdeki ekonomik darboğaz da ister istemez can sıkıcı sözleri yazıya dökmeye vesile oluyor.

            Daha bir ay öncesi, Ağustos ayında 76 liradan satın aldığımız 1.000 (bin) tabaka gazete kağıdını, Eylül ayının 13’ünde 127 liradan aldık. Kaldı ki, istediğimiz miktarda almak da mümkün olmadı. Ancak firmanın elinde olabilen kadarını alabildik. Hal böyleyken yazdığımız gazetenin günlük çıkmasının maliyetinin aşırı derecede arttığını söylemeden de edemeyeceğiz. Günlük gazetelerin sürdürülebilir olmasının iyiden iyiye sıkıntıya düştüğünün bilinmesi gerekiyor.

            Toplumun derdine, beklentisine kulak kabartması gereken yazarın şimdi kendi geleceğini hesap kitap ediyor olması, toplumun da dikkatini çekmeli. Her fırsatta vurgulanıyor, toplumsal tutkunlukla sıkıntıların aşılabileceği dillendiriliyor. Gazeteciliğin geleceğinin de toplumsal tutkunluktan payını alabilmesi gerekiyor. Kağıt baskıdan vazgeçmek, dijital mecrada yayın hayatını sürdürmek bir çıkar yol olarak gösteriliyor. Lakin bizler kağıt baskıdan vazgeçmeyi bu işin ruhuna yakıştıramıyoruz. Onun içindir ki bu hususta şehrimizdeki okur kesiminin daha geniş tabana yayılması ve abone katkıları ile gazetelerin yaşamasına vesile olunmasını talep edecek duruma doğru gidiliyor.

            Ekonomik zorlukları aşacak iradeyi göstermek hepimizin ödevi olmalı. Her sektörün kendince sorunlarını, sıkıntıları güç birliği ile çözebilecek durumda olabiliriz. Aksi halde bir çok gemi bu fırtınalı denizde batabilir. Allah korusun.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat