TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR MENEMENSPOR MAÇI

 

TOKATSPOR MENEMENSPOR MAÇI

Tokatspor’umuz 2018-2019 sezonunda sahamızda karşılaştığımız, gurubumuzda şampiyonluğu hedefleyen takım Menemen Spora 1-0 mağlup oldu. Tokatsporumuzdan naklen yapılan maç Tokatımızın güzel stadyumu ile bilinçli seyircisi ile şampiyonluğu hedefleyen Menemen Belediyespora karşı oynadığı futbol ile ilimizi Türkiye’ye çok güzel temsil etti. Teşekkürler Tokat, teşekkürler Tokatspor ve Tokatlı taraftarlar.

TOKATSPOR- MENEMEN SPOR MAÇINDA GÖZÜMÜZE TAKILAN ÖNEMLİ AYRINTILAR

1)            Her zaman olduğu gibi protokol tribünümüzdeki manzara Tokatsporumuza gösterilen ilginin nabzını gösteriyordu. Bu sezon tüm maçlarımızı takip eden Tokatspor ile ilgisini devre arası verilen çay molasında bile bizimle takım ve oynanan futbol hakkında fikir alışverişi yapacak kadar ilgili Sayın Valimiz Ömer Toraman, Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanımız Jandarma Albay Hidayet Arıkan, Dimes A.Ş. Başkanı Ali Diren, Sportif Direktör Sayın Ahmet Dursun, Tokatsporumuzun eski başkanlarından Sayın Veli Yıldız, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, Müdür Yardımcısı Ömer Besler, Gençlik Merkezi İl Müdürümüz Kazım Bey, TSO Başkanı Sayın Ali Çelik, Doğa Koruma ve Milli Parklar Tokat İl Müdürü İhsan İkinci, İl Özel İdaresi Sekreterimiz Sayın Recep Gökçe, eski il futbol temsilcimiz Sayın Şahap Kural, Tokatsporun eski teknik direktörü Ercan Süsoy, Tokatspor’un eski başkanı Veli Gökyıldız ve isimlerini istemeyerek unuttuğumuz Tokatlı hemşerilerimiz protokol tribününde yerlerini almışlardı. İnşallah bundan sonra ki maçlarımızda da bu ilgi devam eder, temennisinde bulunmaktan da geçemiyoruz.

 

2)            Takımımızın 12. Adam konumunda ki taraftarlarımız gerek takımımıza yaptıkları tezahüratları ile gerekse de Tokatsporumuzun bayraklarını açarak yaptıkları gösteriler ile bizden onlara 10 puan veriyoruz. Tokatspor camiası olarak binlerce teşekkür ediyoruz.

3)            Bu arada Tokat Belediyesinin Karşıyaka spor kompleksinin genç sporcuları bu sezon ilk defa maçımıza gelerek yaptıkları güzel tezahüratları ile takımımızı desteklemeye çalıştılar. Antrenörleri Metin Tutku ve sporcularına teşekkür ediyor, her maçımızda da burada bulunmalıdırlar diyoruz.

4)            Televizyonda maçı yayınlayarak, televizyon yayını yapacak elemanları ve yayın organları sahamızdaki Bilkent Şirketin büyük reklam panoları GOP Stadını süslemişlerdi. GOP Stadı maç oynanan çim sahası TRT Yorumcularından tam not almışlardı. Bir hassa TRT yorumcuları gördükleri sahamızın güzelliğini bilhassa konumu itibariyle şehrin en güzel yerinde olmasını, diğer vilayetlerinde gereksiz bir şekilde şehrin dışında bulunması itibariyle çok zorluk çektiklerini bu yüzden de o  şehirlerde Tokatımızda ki gibi müsabakaya ilgilerinin de olmadığından bahsettiler. Bu fikir Tokatımıza yapılması düşünülen sahamızın yeri hakkında en doğru düşünceyi bu bilinçli yorumcular tarafından yapıldığının bilinmesi gerekmektedir. Sayın Belediye Başkanımızın dikkatine demeden geçemiyoruz.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

Tokatsporumuz Menemen Belediye Spora mağlup olmasına rağmen oynadığı güzel futbolla biz Tokatlı futbol adamlarını tatmin etmiştir. Böyle güzel futbol oynamaya devam edilirse önümüzde ki maçlarda da istenilen güzel neticeleri alacağımızı tahmin ediyoruz.

Takımımızı hat hat, mevki mevki incelediğimizde

a)            Kalecimiz Akın İsmail’in Tarsus idman yurdu maçına göre daha iyi bir oyun oynadığını gözlemledik. Yine topu oyuna sokarken maçın başında da yavaş hareket ediyor. Yediğimiz golde de defans elemanlarımızı daha fazla uyarabilmeli idi diyoruz. Bununla beraber kalecimiz çok güven veriyor. 

b)            Geri dörtlümüzde merkezi stopher Hasan Erbey’in yerine Emrah Taysi yer almıştı. Genelde Tarsus İdman Yurdu maçına nazaran daha derli toplu olan geri dörtlümüz yediğimiz golde biraz daha dikkatli olmalıydı.

c)            Orta sahamız bir hassa iki ön liberomuz Azad ve Barış hem top kullanmada hem de rakibi bastırma da diğer maçlarımıza göre daha başarılıydılar. Bir hassa Azad rakibin tehlikeli adamı olan 10 numaralı Umudu marka ederek daha iyi futbol oynamasına mani olmuştur. Santrafor arkası rolünde oynayan Bilal Gülden yorulana kadar oldukça başarılı bir maç oynamıştı.

d)            Forvet hattında alt yapımızdan yetişen Bekir Karadeniz sağ ileri (sağ açık) santrafor Berat Tosun sol ileri (sol açık) Recep şeklinde idi. Bu hattımız yer almada mümkün olduğu kadar başarılı olmasına rağmen sağ açık Bekir, sol açık Recep ile yer değiştirdiğinde daha iyi bir futbol sergilemişlerdi. Bu arada sol açık mevkiinde gerek top kullanmada gerekse de saha kapatmada daha başarılı olan Bekir sakatlanıp da hiç iş yapamayacak konuma gelene kadar sahada bulundurulmalıydı. Maalesef yediğimiz golde Bekir çıktıktan sonra bu mevki ye gelen Recep maçın sonlarına doğru yorulduğundan bu hattı fazla kapatamadığı gibi rakibin ofsayt pozisyonunu da bozarak gol yememize sebebiyet verdi diyebiliriz.   

Bekir Karadeniz’e sürekli olarak bil hassa sol ileri (sol açık) mevkiinde her zaman yer verilmelidir.

 

Hülasa olarak maçın büyük bir kısmında güzel futbol oynayarak hepimizin beğenisini kazanan takımımız birazda kondisyonunu düzelterek önümüzdeki maçlarda daha güzel neticeler alacağını taraftarımıza müjdeleyebiliriz.  Teknik direktörümüz Murat Yoldaş ve ekibine güvenimizi belirtir Tokatsporumuza bundan sonra yapacağı maçlarda başarılar diler sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat