TOKAT GAZETESİ

BAŞARILAR NAMIK ALTUNSOY HOCAMIZ

Sezon başında tüm ısrarlara rağmen işin duygusal yanına ağırlık verip, görev kabul etmeyen Namık hocamız, çok geç kalmadan, tekrar takımımızın başına geçmiştir. Tüm Tokatspor severler adına Namık Altunsoy hocamıza ve ekibimize candan başarılar diliyoruz.

            Bu arada da istifa ederek, Tokatspor Teknik sorumluluk görevini bırakan Turgut Uçar hocamızdan bu konuda suçunun olmadığını, Namık Altunsoy hocamızın görev kabul etmediği bir ortamda, herhangi biri gibi göreve gelecekti. Bunda Turgut Uçar hocamızın ve de onu göreve getiren Tokatspor Yönetim Kurulumuzun kabahati yoktur. Biz kendisine, Tokatspor’u kısa bir dönem de olsa, yapmış olduğu hizmetlerden ötürü spor kamuoyu adına teşekkürlerimizi sunar, bundan sonraki antrenörlük hayatında da şimdiden başarılar diliyoruz.

            Sezon başından bugüne Tokatspor’umuzun aldığı sonuçlara baktığımızda; Ziraat Türkiye Kupası’nda Ankara’da Ankaragücü’ne 3-1 mağlup olarak 2 sezondur gruplara kaldığı kupadan elendi. Buna sebep olarak, şanssız bir kura ile Ankara’da Ankaragücü ile oynamasını gösterebiliriz. Lig maçlarında da pek fena sayılmayacak maç skorları ile şuanda klasmanda 5. sırada yer almaktadır. Bu en azından Bank Asya Play-Off şansını devam ettirmektedir. Turgut Uçar hocamızın bu artılarının yanı sıra takımların başına geçen, her yeni antrenörler gibi takımı iyi tanımadığından Tokatlı Teknik Adamlarla yapamadığı paylaşım yüzünden Transfer Komitesi’nin sezon başında, geçen senenin başarılı futbol kadrosunu niçin mümkün olduğu kadar dağıtmadığı, muhafaza etmesinin sebebini araştırmamasıdır. Kendisine göre ve bir de artık dünyada sadece Barcelona, İspanya Milli Takımı, biraz da Hollanda Milli Takımı, Galatasaray gibi güzide kulübümüzde çalışan Rijkard’ın tek ön liberolu 4-3-3 sistemine ısrar etmesi takımımızın sezona başarısız başlamasına sebep olmuştur. Halbuki, hiç olmazsa sezon başı maçlarında geçen seneki takım tertibine bir iki futbolcu katarak oynasa, takımımız daha başarılı sonuçlar alabilirdi, kanaatindeyiz. Sonunda geç de olsa, üst seviyeli futbol oynayan Dünya takımlarının oynadığı 2 ön liberolu (4-2-3-1) sistemine dönmesi, takımımızın son maçlarında biraz daha iyi neticeler almasını sağlamıştır.

            Sezon başı Tokatspor’umuzun başına yeni bir antrenör gelmesi böylesi bir zaman kaybına neden olmuştur. Yukarıdaki satırlarımızda belirttiğimiz gibi Turgut hocamızın ve Yönetimin kabahati yoktur.

            Namık Altunsoy hocamız memleketimizin yetiştirdiği ve iki sezondur takımımızın başında bulunan, gerek Türkiye Kupası’nda ve gerekse de Bank Asya’ya çıkmak için oynadığı lig maçlarında başarılı olmasında yolu olan bir teknik adamımızdır. Bizler kendisinden istemeyerek de olsa sezon başı yaşanan bir antrenör değişiminin getirdiği risklere rağmen takımımızı kısa bir zamanda toparlayarak tekrar geçmiş yıllardaki başarılı sonuçları almasını bekliyor, ümit ediyoruz.

            Alt yapımıza yönelik yanlış yorumları da burada sporseverlerle paylaşıp, izah etmek istiyorum. Süper Gençlerimiz, U-18 Yaş Grubu, bu sezon geçen sezon şampiyon olan kadrosu yaş limitlerini doldurarak, bu sezon sadece bir futbolcu (Yalçın) kadrosu ile mücadele etmek zorunda kalmıştır. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, yaşı büyük 3 kontenjan futbolcusunun bu sezon kaldırılması sebebi ile tamamen alttan gelen B Gençler’den kurulu genç bir kadro ile bu sezonda oynamak zorunda kalmıştır. Bu bakımdan geçen sene şampiyon olan Süper Gençlerimiz en az iki sezondur beraber oynamalarının neticesi olarak başarılı olmuşlardır. Bunu göz ardı etmemek lazımdır. Bu seneki U-18 takımımız bu kategoride yenidir. 18 Yaş gurubunun geçen sezonki antrenörü Orhan Yazıcı hocamız çok ağır bir menisküs ameliyatı geçirdiğinden, bu sezon çalışmamaktadır. Altyapımızdaki başarılar hiçbir zaman kişilere endeksli değildir. Bu başarının sebebi sık sık antrenör değişiklikleri yapılmaksızın, en az 4 yıldır aynı antrenörler ile çalışarak istikrarlı bir çalışmanın eseridir. Alt yapımıza Tokatspor’un şimdilik pilot takımı olarak derleyip, toparladığımız Turhalspor ile ilgimizin Tokat futbolunun kalitesini artıracağı kanaatindeyiz.

            Tokatspor’umuza, Namık Altunsoy ve ekibine başarılar dolu sezonlar diliyor ve spor severlere saygılar sunuyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat