TOKAT GAZETESİ

T. DİREKTÖR AHMET ERTEM DÖNEMİ

T. DİREKTÖR AHMET ERTEM DÖNEMİ

Tokatsporumuz sahamızda karşılaştığı Sivas Belediyespor’a 2-1 mağlup oldu. Sahamızda bu sezon ilk defa gol atabilmemize rağmen kadrosunu iyi takviye eden Sivas Belediyespor’a mağlup olmaktan kurtulamadı.

İnşallah Tokatsporumuz yapmış olduğu teknik kadro değişikliği ile beraber bundan sonra yapacağı maçlarda arzu edilen neticeleri alır diyelim. Biz buradan teknik direktör Ahmet ertem ve ekibine hayırlı olsun der başarılar dileriz.

Tokatspor Sivasbelediye spor maçından gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince

1.     Sahamızda oynadığımız maçlarda protokol tribününün manzarası takımımıza olan alakanın aynasını teşkil ediyordu. Maalesef protokol tribünün de buranın müdavimlerinden başka kimseler yoktu.  Bu sezonda ilk defa kulüp başkanımız Ufuk Akçekaya’nın da maçta olmadığını üzülerek gözlemlemiş bulunuyoruz. Halbuki biz yeni teknik direktörümüz Ahmet Ertem ve ekibiyle beraber yönetim kurulumuz Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız Tokatsporumuzu sevenlerle birlikte Tokatsporumuzu daha fazla destekleyerek yanında olarak yolumuza devam etmeliyiz.

2.     Takımımızın 12. Adamı olan taraftar topluluklarımız bu maçta da sayıları az da olsa yine takımımızı ellerinden geldiği kadar yaptıkları tezahüratlarla desteklemeye gayret gösteriyorlardı. Bu arada Sivas’tan gelen takımlarını yaptıkları tezahüratla destekleyen Sivas Belediyespor taraftarları da maçı izlemeye gelmişlerdi. Her iki taraftar toplulukları yaptıkları centilmence davranışlar gözümüzden kaçmadı. Her iki toplulukta teşekkürü belirtmeden geçemeyeceğiz. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler…

3.     Maç başlamadan evvel yağan şiddetli yağmur sağanağına rağmen sahamızın yüzünün bozulmaması ilgililerin sahamıza yaptıkları bakımla olsa gerek. Başta Gençlik Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar ve stat amiri Sayın Ahmet Yardımcı olmak üzere tüm Gençlik Merkezi Müdürlüğünün tüm görevlilerine teşekkür ediyor takdirlerimizi sunuyoruz.

 

 

TOKATSPOR-SİVAS BELEDİYESPOR MAÇININ TEKNİK ANALİZİ:

Takımımız Sivas Belediyespor’a mağlup olmasına rağmen oynadığı futbol çok da fena değildi. Bir serbest atıkta kalecimizin yaptığı bariz hataya birde iki stoperimizin birlikte rakip santrafora kafa vurdurarak onun indirdiği topun rakibimizi sağ iler (sağ açık) pozisyonunda oynayan Güray Gazioğlu yaptığı gole karşılık ancak bir golle cevap verebildiğimiz için mağlup oluyorduk. Bundan sonra yapacağımız maçlarda teknik direktörümüz ve ekibi takımımızı daha iyi tanıyacağını düşünerek takımımızı derleyip toparlayıp inşallah daha iyi neticeler alırız diye düşünüyor, Tokatspor camiası olarak birlik beraberlik içerisinde takımımızı desteklemeliyiz, karamsarlığa düşmemeliyiz.

Takımımızı hat hat, mevki mevki incelediğimizde

1-    Kalecimiz Akın İsmail geçen Fethiyespor maçında oynadığı çok güzel oyundan sonra bu maçta dikkatsizliğinden yediği ikinci gol kalecimize hiç yakışmadı. Kalecilikte en önemli özellik istikrarlı oynamaktır. Biz kendisinden yine o güzel oyunları oynayarak inşallah tek başına maç alan kaleci unvanını almasını bekliyor temenni ediyoruz. 

2-    Geri dörtlümüz Ramazan sağ bek, İsa Akgül sol bek, BERAT Tosun, Emrah Taysi stoperlerden kurulu idi.

İki bekimiz İsa ve Ramazan oyunda takımımızın hücumuna katkıda olmadıkları gibi defansif görevlerinde de başarılı değillerdi.

Rakibimizin sağ iler (sağ açık) Güray Gazioğlu daha yakın bir markajla tutmalı idiler. Hele hele iki stoperimiz Burak ve Emrah rakip santraforla çıktıkları kafa topunda başarılı olamayınca takımımız rakibimizin Güray Gazioğlu’ndan gol kazanmasına sebep olmuştur. Buda gösteriyor ki geri dörtlümüz sahada iyi yer alamadıkları pozisyon bilgileri bakımından zayıf.

 

 

3-    Orta sahamız Bekir Karadeniz (sağ açık) Enes Keleş sol ileri (sol açık) Recep ileri orta saha (santrafor arkası) Bilal Gülden‘de orta sahanın diğer elemanı olarak bir kalabalık orta saha teşkil edilmeye çalışılıyordu. Bu kalabalık orta saha takımımızı hücum varyasyonuna sokamayarak ancak deplasman takımı gibi  geriye kümelenmesine sebep olmuştur. Bize göre bundan sonraki maçlarımızda geri dörtlümüzün önünde iki ön libero olarak Muhammet Şükrü Arslan ( sonradan oyuna alınmasına rağmen teknik heyetimizin en iyi kararı idi) Muhammet Şükrü Arslan ile Azad Filiz saha markajı yapan iki ön libero bunların önünde de Barış santrafor arkası olarak yer almasının daha faydalı olacağını düşünüyoruz.

4-    Forvet hattında orta saha gibi Bekir sağ ileri (sağ açık) Berat Tosun santrafor, Enes Keleş’te orta saha gibi sol ileri (sol açık) olarak yer almışlardı. Bekir sol ayaklı olduğu için zaman zaman sağ açık gibi ileri çıkarak atağımıza katılmasına rağmen sağ ayağını iyi kullanamadığından akınlarımıza faydalı olamamıştır. Bize göre alt yapımızdan yetişen Bekir sol ileri (sol açık) mevkiinde oynatılarak takımımıza daha yararlı olur kanaatindeyiz.   Santraforumuz Berat Tosun’da rakip ceza sahası ve altı pasında daha fazla yer almalıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi santraforumuzun arkasında da takımımızın iyi oyuncularından olan Barış Bakır’a yer verilmelidir. Hülasa olarak sezon başında takımımıza daha iyi transferler yapılabilirdi. Artık olan oldu. elimizde ki kadro ile teknik heyetimizin daha güzel tertipler düzenleyerek hiç olmazsa devre arsına kadar çok kayıp vermeden gelebilir düşüncesindeyiz. Bu arada maçlarımızda görev alan futbolcularımızın da iki kat daha fazla mücadele ederek savaşmaları daha fazla istekli olmaları takımımızın alacağı neticeler tesir edeceğini belirtmek isteriz.      Son söz olarak Ufuk Akçekaya Başkanlığında ki yönetim kurulumuzun ilimizin Sayın Valisi Ömer Toraman, Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu, başta TSO Başkanımız olmak üzere tüm STK Başkanlarımız ve yönetim kurulları, başta Emin Yılar ve eski balkanlar ve yönetim kurulları ile biz basın mensupları elimizi taşın altına koyarak Tokatsporumuzu desteklemeliyiz. Çünkü Tokatsporumuz bir tanedir. Başka bir Tokatspor olmadığına göre birlik beraberlik içerisinde hepimizin Tokatsporu olduğunu unutmamalıyız.

Tokatsporun bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizlerle beraber olmasını temenni eder sayın sporseverlere saygı ve sevgiler sunarız.

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat