TOKAT GAZETESİ

TEBRİKLER TOKATSPOR

Tokatspor'umuz sahamızda Kırklarelispor’u 1-0 yendi. Bu suretle 2018-2019 sezonunda ilk galibiyetimizi elde etmiş bulunuyoruz. Başta Başkanımız Ufuk Akçekaya ve yönetim kurulu olmak üzere Teknik Direktörümüz Ahmet Ertem ve ekibini tüm futbolcularımızı takımımızın on ikinci adamı konumunda olan taraftar topluluklarımızı protokol tribünün de maçımızı izlemeye gelen müdavimlerimizi, tribünleri dolduran Tokatspor sevdalılarını ve kulübümüzde görevli olan tüm çalışanlarımızı bizde buradan Tokatspor camiasını canı gönülden kutluyor tebrik ediyoruz. tebrikler, tebrikler, tebrikler.

Tokatspor- Kırkalrelispor maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince;

            1-Sahamızda oynadığımız her maçta olduğu gibi maçımızı izleyen protokol tribününün manzarası kamuoyunun takımımıza olan alakanın nabzını gösteriyordu.

Yine her halde önemli işleri olduğu için ne Sayın Valimiz, ne Sayın Belediye Başkanımız, ne Kulübümüzün Başkanını protokol tribünün de göremiyoruz. Çeşitli nedenlerle Tokatspor 2018-2019 sezonunda girmiş olduğu mücadelede komutanlarımızın yokluğu ile bu mücadele gitmez. Bu bakımdan Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın Kulüp Başkanımız komuta kademelerinin destekleri her zaman yapılan mücadelenin mihveri olacaktır. Bu arada yine son zamanlarda protokol tribünümüzün müdavimleri arasında yönetim kurulu üyemiz Işıl Karabekiroğlu hanımın yer alması bu mücadelede ortalarda görülmesi, kulübümüze yapmaya çalıştığı hizmetleri göz ardı edemiyoruz. Tokatspor camiası olarak tüm herkese burada binlerce teşekkür ediyor alakalarının daha fazla olmasını temenni ediyoruz.

            2-Takımımızın 12. Adamı konumunda Fuat Merdane’nin başkanlığındaki taraftar topluluklarımız

Bunlara ilaveten Tokat Belediye Spor Kompleksinde gençlerden oluşan sporcularımızı, antrenörleri metin Tutkun’un yönetiminde müsabakanın başından sonuna kadar takımımızı destekleyen tezahüratları gözümüze takılan önemli ayrıntılar olarak görüldü. Bütün futbol müsabakalarının maçlarında futbolcuların sahada yaptığı mücadeleyi ateşleyici unsur olan seyircilerin yaptıkları tezahüratlar her zaman o takımların daha başarılı olmasında en önemli hususlardan birisidir. Taraftarsız başarı olamaz. Bizde buradan taraftar topluluklarımızı kutluyor, bundan sonra yapacağı maçlarda da daha fazla desteklerini bekliyor sağ olsunlar, var olsunlar diyoruz.

MAÇIN ANALİZİ

            Takımımız güzel bir futbol oynayarak Kırklarelispor’a nefis bir gol atarak bu sezonun ilk galibiyetini almış oldu. İnşallah bu galibiyetler bundan sonra yapacağı maçlarda da devam eder.

Takımımızı hat hat mevki mevki incelediğimizde;

            1-Kalecimiz Akın İsmail yine her zaman ki iyi oyununu oynadığı bu maçla kendisine olan güvenimizi tam olarak alarak yoluna devam ediyor.

            2-geri dörtlümüz Hasan ERBAY Sağ geri (sağ bek) Enes Keleş Sol geri ( Sol bek) Berat Çetinkaya stoper, Gökalp Seçal merkezi stoper olarak teşkil edilmişti.

            Bu sezon ilk defa Hasan Erbey sağ bek, Enes Keleş sol bek olarak geri dörtlümüzün sağ ve solunda yer almış olmalarına rağmen oldukça başarılı maç oynadılar.  Takımımızın yaptığı mücadelede varyasyonlarına daha fazla çıkmamalarına rağmen defansif görevlerini iyi yaparak takımımıza katkıda bulunmuşlardır.  Takımımızın stoper mevkiinde gerek stoper Berat Çetinkaya, gerek merkezi stoper Gökalp Seçal oynadıkları futbolla takımımızın bu parçasının değişmez adamı olacaklarını göstermişlerdir. Bilhassa Tokatspor alt yapımızdan yetişen Gökalp gerek adam markajında gerekse sahada yer almak bakımından büyük bir performans göstermiştir. Geri dörtlümüzün bu hali tüm Tokatlı futbol adamları tarafından takdirle karşılanmıştır. İnşallah bundan sonraki maçlarımızda da aynı güzellikte futbol oynamalıdırlar. 

            3-Orta saha bloğumuz Azat Filiz, Muhammet Şükrü Arslan iki ön libero, bunların önünde Barış ileri orta saha (santrafor arkası) tertibi ile sahada yer almışlardı. Aslında ilk bakışta bu tertip ve saha dağılışı ideal gibi görünmesine rağmen oyun oynanırken ön liberomuz Muhammet Şükrü Arslan, istenilen oyunu oynayamadığını gözlemledik. Halbuki Muhammet Şükrü Sivasbelediyespor maçında oyuna sonradan dahil edilmesine rağmen çok iyi bir maç çıkarmıştı.  

            Bize göre Azat veya Şükrü ikisinden biri ön libero olmalıdır. Ön liberolarımızın önünde oynayan Barışta bizi daha çok yanıltarak ileri orta saha rolünü iyi takınamamıştır. Çok geride kaldığından ön liberolardan aldığı topları üçüncü bölgede forvetlerimize iyi atamadığı gibi santraforumuzu destekleyerek rakip ceza sahası yönünde hareket edememiş ve oralarda bulunamamıştır. Buna göre Barış Bakır, Azat veya Muhammet Şükrü’nün ikisinden birinin yanında yer alarak ön libero görevini onlardan biraz daha ofansif görünüşle takımımızın orta saha pas alışverişinde daha faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Santrofor arkası mevkiinde alt yapımızdan yetişen Recep Barış’tan daha ilerde yer alarak oynayabilir. Burada da Recebin fizik yetersizliği sahanın orta bölümünde ki rakip futbolcularla gireceği mücadelede pek fazla faydalı olamayacağı düşünülürse zaman zaman ön libero düşünülen Bilal Gülden santrafor arkası olarak denenebilir.

            4-Forvetler Berat Tosun sağ ileri (sağ açık) Erhan Aydın santrafor alt yapımızdan yetişen Bekir Karadeniz’de sol ileri (sol açık) tertibi ile sahada yer almışlardı. Berat Tosun sağ açık mevkiinde gayet sürati ve mücadeleci stili ile takımımızın santrafor mevkiinde oynadığından daha başarılı olmuştur. Bize göre zaman zaman Berat Tosun içeri girerek santraforumuza da yardımcı olmalıdır. Zaten attığımız golde de aynı şekilde içeri girerek santraforumuz Erhan Aydın’ın yapmış olduğu ortaya mükemmel bir kafa vuruşu ile gol atmıştı. Santrafor mevkiinde oynayan Erhan Aydın çok koşuyor iyi mücadele ediyor rakip defansın stoperlerini oyundan düşürüyor. Erhan Aydın bu meziyetlerine rakip takımın ceza sahası ve altı pas çizgisi içerisinde daha fazla bulunarak gol yapma girişimlerinde bulunmalıdır. Takımımızın sol ileri (sol açık ) mevkiinde yer alan alt yapımızdan yetişen Bekir Karadeniz takımımızın bu mevkiinde en faydalı olacağı futbolcusu olarak gözümüze takılmıştır.

            Bekir Karadeniz takımımızın sol tarafını iyi kapatmasına rağmen geriye dönüşlerde rakip sağ beki daha iyi kontrol etmeli, hücum varyasyonlarını daha fazla yer vererek rakip ceza sahası yanından yapacağı ortalar ve top kesmelerini daha fazla yapmaya gayret etmelidir.  Hülasa olarak takımımız derlenip toparlanarak bu sezonun il galibiyetini almış bulunuyor. İnşallah bundan sonra yapacağımız maçlarda da aynı başarılı oyunu devam ettirirler. Bu arada profesyonel takımlarda kazanılan maçlardan sonra ödüllendirilmeleri (maç primi) konumu da başarılı olmada önemli faktörlerden birisi olduğunu unutmamalıyız. Tokatspor'umuz bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizlerle beraber olmasını temenni eder sayın sporseverlere saygılar ve sevgiler sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat