TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR ÖKSÜZ KALDI

TOKATSPOR ÖKSÜZ KALDI

 

Tokatspor 50 yıllık tarihinde bazen ekonomik sıkıntıya düşmüş, bazen başkan bulmakta zorlanmış, siyasilerimizin ilgisizliğine maruz kalmış olsa da asla bu sezon gibi "GARİP VE ÖKSÜZ KALMADI". Tokatspor'un içinde bulunduğu ilgisizliği, sahipsizliği, boş vermişliğine tüm Tokat halkı olarak sesimizi yükseltmediğimizden olsa gerek.

      Sezon başı Tokatspor da öyle bir tablo ortaya koydular ki, mevcut başkan Ufuk Akcekaya ve ekibinden olan Ahmet Dursun'a Tokatspor verilmezse sanki kapıya kilit vurulacaktı. 50 yıllık tarihinde böyle bir tabloyla ilk defa mı karşılaştık.? Birden bire karalar bağladık.

      Hiç kimse kusura bakmasın bırakın yardım etmeyi karşılıksız selam bile vermezken neden Tokatspor Başkanı Ufuk Akcekaya ve Ahmet Dursun'un memleket sevdası ortaya çıktı demezler mi? Şimdiye  kadar neredey diniz. Sayın Başkan okul aldı. Ahmet Dursun kaybolmuş imajını yakalamak ve kendine bir macera olsun gündemden düşmemek adına Tokatspor'u basamak olarak kullanma yolunu seçtiler. Sn. Başkan ve Ahmet Dursun şimdiye kadar kaç maç izlediler bu kulubün işleyiş şekline ne kadar hakimdir soruşturulmalıdır.

      Ahmet Dursun kendini adeta yüksek tepelerin sahibi sandı herşeyi ben bilir ben yaparım dedi ve Tokatspor lig sonunculuğuna demir attı. Ahmet Dursun tesislerde köpek gezdirmek sağa sola hava atmakla Tokatspor kurtulmaz. Bütün bunlar A.Ş. olmanın tek başlılığın eseridir.

      Peki bu durumu kim yarattı derseniz geçmişte başkanlık yapmış çok bilmiş yönetimler ve Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu'dur. Çünki Tokatspor Sayın Eyüp Eroğlu'na yük olmuştur. verip kurtulalım da rahat bir nefes alalım demiştir. Ne gariptir ki, şehrimizin dışarıya açılan tek markası olan Tokatspor olduğunun henüz farkında değiller. Gidip yanımızdaki Sivas esnafına ve insanına sorun. Sivasspor'un şehre katkısı ne kadar diye. Bizler hala küçük hesapların peşinden gidiyoruz. Tokatspor olsa ne olur, olmasa ne olur fikri sizce doğru olabilir.  Fakat Tokat ve Tokatspor sevdalılarınca en büyük hatadır. Sayın Başkan Eyüp Eroğlu yaşam şeklinizden dolayı sporu sevmeyebilirsiniz. Unutmayınız ki bu ilin Belediye Başkanı olarak sesleri duymazdan gelemezsiniz. Aynı paralelde Sayın Milletvekillerimiz için de geçerlidir. Tokatspor'u hiç kimse kör topal götürme hakkına sahip değildir.

      Spor kaynaştırıcıdır, birleştiricidir, gençliğin kurtuluş reçetesidir. İlimizin tek sosyal faaliyeti olan Tokatspor etrafında toparlanmak zorundayız. Şehrimizin gelişmesi, büyümesi için illa yol yapmakla, park açmakla olmaz. Diğer illerle yarışmakla olur.O  zaman bizim yarışacağımız tek kulvar Tokatspor'a sahip çıkmak. Onu başarılı kılmaklatır. Yoksa verip kurtulalım. kim ne yaparsa yapsın ligin dibine demir atmış diye umursamazsanız gösterilen tepkilere de makul cevabınız olmalı.

      Önünde Belediye ismi olan Voleybol takımınızın maçına gidip galibiyetiyle yaş gününüzü kutlarsanız, Üvey evlat muamelesi gösterdiğiniz Tokatspor'a da duyarsız kalamazsınız. Çünki Tokat isminin geçtiği her yerden bu ilin Belediye Başkanı olarak siz sorumlusunuz.

Sayın Eyüp Eroğlu.

Tokatspor asla ne öksüz kalır ne de sahipsiz, mutlaka birileri çıkıp 50 yıllık mazisi olan takımına sahip çıkar.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat