Bakan Yıldız, Tokat'ta konuştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Teşkilatlarının seçim çalışmalarına katkı vermek üzere Tokat’a geldi. Öğleden sonra Turhal ilçemizde Amasya il sınırında İl Başkanı Metin Polat, Milletvekili Adayları ve Belediye Başkanları ile partililer tarafından karşılan Bakan Yıldız, Turhal ve Zile ilçelerimizde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılış törenlerine katıldı.

            AK Parti Tokat Milletvekili Adayları Prof. Dr. Coşkun Çakır, Prof. Dr. Celil Göçer, Fatma Gaye Güler, Av. Fatih Akgün ve Av. Mustafa Arslan’ın hazır bulunduğu ortamda her bir aday adına Turhal’da Prof. Dr. Celil Göçer konuşma yaptı. Sonrasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a söz bırakıldı.

“EN ÖNEMLİ KAYNAĞIMIZ İNSAN KAYNAĞI…”

            Miraç Kandili ve Cuma gününde Tokat’a olmaktan ötürü mutluluğunu dile getiren Bakan Taner Yıldız, bir birinden kıymetli Tokatlı adayları Ankara’ya taşımak istediklerini vurguladı. Bunu Türkiye’nin ilerlemesi için istediklerini sözlerine ekledi. Her bir seçimden güçlenerek çıktıklarını anlatırken “kimse kimseye kara kaşı kara gözü için oy vermek, icraatlarına bakar. Vaatlerine de oy vermez, ancak yaptıklarına, icraatlarına oy verir. Şuana kadar ne yapacaksak onları söyledik ve söylediklerimizi yaptık. Bugünlerde vaatler bol. Hiçbir zemini olmayan vaatleri söyleyenler oldular. Bu seçim ciddi bir iştir, hükümet etmek, devleti yönetmek ciddi bir iştir. Öyle esprilerle, şakalarla bu iş yapılmaz. Sırtında yumurta küfeleri olmayanlar bu vaatleri söyleyemez.” Dedi. Dünyada ekonomik kriz varken, Türkiye’de siyasi istikrar olduğundan bu ekonomik krizi atlattığını dile getirdi. En önemli kaynaklarının insan kaynaklarıyla, Cumhurbaşkanı ve o dönemlerin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, şuan ki Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere AK Parti’nin çaycısına dek tüm değerli insanları ile bunu başardıklarını belirtti.

SEÇİMLERE ŞAİBEYE YANIT…

            Samimi, dürüst olmak gerektiğine atıfta bulunan Bakan Yıldız, başörtüsü konusunu gündeme getirdi. Üniversitelere girilemediği dönemleri hatırlattı. Koalisyon yıllarından örnekler verdi. “Seçimde şaibe olacak diye bir buçuk ay öncesinden haber veren bir iktidar değiliz. Biz böyle bir yapıyı tasvip etmiyoruz. Nereden biliyorsun şaibe olacağını? Yoksa arkasına sığınmak istediğiniz, çınarlardan, çimenlerden sonra bir de seçim mi var? Bunların arkasına sığınmamak lazım. Açıkça gideceğiz sandığa ve vatandaşımız ne verdiyse başımızın üstüne koyacağız.” dedi.

            Türkiye’nin İMF’den kurtulduğuna değinen Bakan Yıldız, 130 milyar dolar rezervi olduğunu, 23 milyar dolarlık İMF borçlarının ödendiğini hatırlattı. “Türkiye düzelmiştir, düzelmeye devam edecektir. Siz Tokatlı 5 milletvekilimizi Meclise taşıdığınızda 6. Vekiliniz olarak da beni bulacaksınız.” Dedi.

BARAJ İÇİN YARDIM SÖZÜ

            Turhal’daki Yazıtepe barajın zemininde su geçirgenliği için sıkıntı olduğunu öğrendiğini söyleyen Bakan Yıldız “Her bir sıkıntının çözümü vardır. Çözümle alakalı konuşalım, yatırımı ne kadar erteleyecek, ne kadar finansman sağlamak gerekecek konuşalım. Tokat’ımızın, bölgemizin yararına ne yapmak gerekiyorsa biz bunun için hazırız.” Dedikten sonra, Tokat’a 7,5 katrilyonluk yatırım yaptıklarını anlattı.

“AK PARTİYE HİZMET,

TÜRKİYEYE

HİZMET ETMEKTİR”

            3 dönem bakanlık yapan isimlerden biri olmasına karşın halka hizmetin daha önemli olduğunu belirten Bakan Yıldız “biz gönlümüzce nerede görev yapacak olursak olalım, hizmete hazırız. Kefenle yola çıkmışız, hiç kimseden korkumuz yok. Sonumuz Menderes gibi olmasın deniyor, eğer mukadderse başımız üstünde şerefle o canı veririz. Bu seçim yalnızca AK Parti adına yapılan bir seçim değil. AK Parti’nin ismi Türkiye’de siyasi istikrarla birlikte anılıyor. AK Parti’nin istikrarı olursa Türkiye’nin istikrarı oluyor. Bizim yaptığımız işler, partimize hizmet aynı zamanda ülkeye hizmet anlamına geliyor. Ve Türkiye’de bugün dikkat edin bütün partiler birleştiler, yalnızca AK Parti olmasın adına. Ama Allah nasip ederse bütün bunlara cevabı sandıkta vermiş olacağız.” Dedi. Vesayetlerden söz etti. Sandıkta verilen oyların itibarsızlaştırılmasından yana olanlara tepkilerini dile getirdi. “Bu halkın koyun gibi AK Parti’ye oy verdiğini, şimdi koç gibi CHP’ye oy vereceğini söylediler. Şimdi Turhallı, Tokatlı hemşehrilerimin yüzlerine nasıl bakabiliyorlar? Bizim partimizin yönetiminde bulunan bütün arkadaşlar 1 ayda 81 ili dolaştık, sadece seçim zamanlarında gelmiyoruz. Türkiye’nin meselelerine en duyarlı olan parti AK Parti’dir. Türkiye’nin koalisyonlarla idare edilmesi ve eski Türkiye’ye dönülmesine Allah’ın izni ile sizler müsaade etmeyeceksiniz.” Diyerek sözlerini bitirdi.

            Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Turhal ilçemizdeki seçim koordinasyon merkezinin açılmasının ardından Zile ilçemize geçti ve orada da koordinasyon merkezinin açılışını yaptı.
TOKAT’TA MİNİ MİTİNG

            Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Turhal ve Zile ilçemizdeki etkinliklerin ardından Tokat Merkez’e geçti. Mahmutpaşa Mahallesi’ndeki Kemal Tuncer Parkı’nda halka hitap edecek.

ÇELENK YERİNE ÇAM FİDANI

 

            AK Partililerin Turhal ve Zile ilçelerimizdeki programı için kutlamaya çelenk gönderilmesinden ziyade cam fidanı gönderilmesi dikkat çekti. Çelenklerin atıl kalırken, çam fidanlarının toprakla buluşacağı vurgulandı. 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat