Tıp Fakültesi’nde akademisyen ve öğrenci sayısı
Tıp Fakültesi’nde akademisyen ve öğrenci sayısı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerini geride bırakırken, toplam 488 öğrencisi ile geleceğin doktorlarını yetiştiriyor.

            Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığının yanı sıra Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Genel Cerrah Prof. Dr. Ertan Bülbüloğlu’nun başında bulunduğu Tıp Fakültesinde 15 Şubat itibariyle 14 profesör, 35 doçent, 84 yardımcı doçent, 7 öğretim görevlisi, 5 uzman ve 116 araştırma görevlisi çalışıyor. Öğrenci olarak 283’ü kız 205’i erkek olmak üzere toplam 488 öğrenci bulunuyor.

DEKAN BÜLBÜLOĞLU’NUN ÖZGEÇMİŞİ

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertan BÜLBÜLOĞLU’nun özgeçmişi ise şöyle:

“Prof. Dr. Ertan BÜLBÜLOĞLU, 1967 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya'da tamamladı. Lisans eğitimine Gazi Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde (1984-1985) başladı ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde (1985-1991) devam etti. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Kliniğinde uzmanlığını 1993-1997 yılları arasında yaptı.

1997 yılında Genel Cerrah olarak Adıyaman Devlet Hastanesine atandı; 5 yıl burada görev yaptıktan sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2001 yılında Kara Harp Okulunda askerlik görevini ifa etti. 2006 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör unvanı aldı. Karaciğer Nakil Sertifikası ve Onkolojik Cerrahi Yan Dalı mevcuttur.

Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı, Cerrahi Tıp Bilimlerini temsilen Profesör Temsilcisi olarak Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok idari görevler üstlendi. Ulusal kongrelerde iki defa ödül aldı. Amerika ve Fransa'da akademik faaliyetler için bulundu. Sudan'ın başkentinde bulunan Tıp Fakültelerinde Sağlık Bakanlığının görevlendirmesi ile teorik ve uygulamalı eğitimler verdi.

 

Yüze yakın ulusal ve uluslararası bilimsel makalesi ve yurtdışında basılan bir kitapta bölüm yazarlıkları mevcuttur. Evli ve iki çocuk babasıdır.”