Her yaşta sağlık
Her yaşta sağlık

Tokat Halk Sağlığı çalışanları ‘sağlıklı yaşam’ yürüyüşü çerçevesinde Tokat Huzurevine ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyaretin ardından, Tokat Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğulları, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mehmet Erşan, Halk Sağlığı çalışanları ve huzurevi sakinlerinin katıldığı sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirildi. Yeşilırmak kenarında yapılan yürüyüşte huzurevi sakinleri çok mutlu olduklarını dile getirerek, bu tür etkinliklerin daha sık düzenlenmesinin kendilerini mutlu edeceğini belirttiler.

 

İl Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğulları yaptığı açıklamada, spor yapılması gerektiğini ve her yaşta yapılabileceğini göstermek istediklerini kaydetti. Yapılan yürüyüşün genç nesillere örnek olacağını belirten Zülfüoğulları, Huzurevi sakinleri yürüyüş yapmak istediklerinde, hep birlikte bu keyifli yürüyüşlerin tekrar tekrar düzenli ve belirli aralıklarla gerçekleştirileceğini söyledi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü ve çalışanları olarak farklı yerlerde, daha güzel yürüyüşler gerçekleştireceklerini dile getiren Zülfüoğulları; spor yapmanın her yaşta önemli olduğunu ve her yaşta spor yapılması gerektiğini vurguladı. Zülfüoğulları açıklamasında; “bundan sonraki süreçte de daha önceki yıllarda yaptığımız gibi sizlerle olan programlarımızı devam ettireceğiz. Daha önceki yıllarda yapmıştık. Sizleri Halk Sağlığı Müdürlüğüne bekliyoruz. Orada, hangi hastalık konusunda bilgi edinmek istiyorsanız; gerekli bilgilere ulaşabileceksiniz. Örneğin şeker hastalığı, şeker hastası olanlar ben neyle beslenmeliyim, neleri yemeliyim, neleri yememeliyim, ilaçlarımı nasıl kullanmalıyım gibi sorularına cevap bulabilirler. İğne yapılanlar varsa acaba iğnemi doğru mu yapıyorum, nasıl yapmalıyım gibi ve ya başka hastalıklar konusunda da tansiyon veya kalp rahatsızlıkları gibi sürekli ilaç kullanımını gerektiren her hangi bir hastalık olabilir, bu konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.” dedi.

 

Yürüyüş huzur evi sakinleri ile toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.