Sağlıklı Bir Yaşam İçin 2 Raket 1 Top
Sağlıklı Bir Yaşam İçin 2 Raket 1 Top

Tokat Belediyesi - Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Tokat Kent Konseyi Başkanlığı işbirliği içerisinde Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında 14-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında "Gençler-Büyükler" Bay-Bayan Ödüllü masa tenisi turnuvası düzenlenecek.

Başvurular Merkez ve İlçe Gençlik Merkezlerine şahsen yapılacak.

Detaylı Bilgi için Tokat Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün 0356 214 79 23 numaralı telefonu aranabilecek. Turnuvaya katılım ücretsiz olacak.

NEDEN MASA TENİSİ OYNAMALIYIZ?

Masa tenisi sporu yapmanın pek çok nedenlerinden bazıları şunlardır:

Küçük yaşlardan başlayarak yaşam boyunca yapılabilecek nadir spor olduğu için.
Kadın erkek her iki cinsin rahat yapabileceği bir spor dalı olduğu için.
Diğer spor branşlarında o spora has özel saha ve alanlara ihtiyaç olmasına karşın masa tenisinde bu tür özel sahalara ihtiyaç duymaksızın, evde, okulda, spor salonlarında, bahçede, kısacası uygun pek çok alanda yapılabilme imkânına sahip olduğu için.
Sadece yarışma amaçlı olmadığı için.

Kentleşme ve teknolojinin, beraberinde getirdiği stres, psikolojik ve fizyolojik olumsuzlukların giderilmesinde kullanıla bildiği için.
İnsanların boş zamanlarını değerlendire bileceği nadir bir spor branşı olduğu için.

Bireylerin kişisel özelliklerini bu sporun özellikleri ile birleştirerek kolay ve zararsız deşarj olabilme imkânı sağladığı için.
Bazı özürlü vatandaşlarımızın da yapabilecekleri bir spor olduğu için.

Pek çok hastalıkların(kalp, kas, sinir, vb.)tedavi ve rehabilitasyonu amacı ile kullanıldığı için.

Çok tekrar yapılarak öğrenildiği ve diğer özellikleri sebebi ile insanların sabırlı ve hoşgörülü olmasını sağladığı için.
Ani doğru karar verebilme yeteneği kazandırdığı için.
Çabukluk ve dayanıklılık sağladığı için.

Çok yoğun dikkatlilik gerektirdiğinden bireylerin günlük yaşamlarında ihtiyaç duya bileceği ince ayrıntıları yakalaya bilme yeteneği kazandırdığı için.

 

Masa tenisinin karakteri dolayısıyla, oynayanlara kazandırdığı refleks kabiliyeti ile hayatlarında ve işlerinde yardımcı olduğu için.
Tam bir centilmenlik ve dürüstlük gerektiren bir spor olduğu, bu centilmenliği insanların kazanılmış bir alışkanlık olarak günlük hayatlarında da uygulaya bildikleri için.