Binaların dış cepheleri ele alınacak
Binaların dış cepheleri ele alınacak

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ın prestij projelerinden bahsettiği 2 yıllık değerlendirme toplantısında, Gaziosmanpaşa Bulvarı’nda ak zambakların iyi bir yansıması olduğundan bahsederken artık işyerleri ve binaların cephelerinin de yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyduğundan söz etti.

            Gaziosmanpaşa Bulvarı’nın prestij cadde olmasını istediklerine değinen Başkan Eroğlu “göreve gelmemizle beraber başlattığımız ışıklandırma, oturma mobilyalarının yenilenmesi ile prestij cadde olması anlamında yoğun gayretimiz devam ediyor.” dedi ve sözü binaların dış cephelerine getirdi.

CEPHELERİ ELE ALMAMIZ LAZIM

            Başkan Eroğlu, prestij cadde denildiğinde binaların dış cephesinin de artık ele alınması gerektiğini vurgularken “her halde bir de cepheleri değerlendirmeye almak gerekiyor. Çünkü şehirde özellikle GOP. Bulvarı’ndaki binaların çok eski olması ve boyalarının, dış cephelerinin bugün görüntüsünün hoş olmaması tasvip edilen bir şey değil. Bu konuda da bir çalışma yürütüyoruz. Cephe yenileme, cephe boyama ve belli standartlarda yapılması için çalışmalarımızı başlattık.” Dedi.

ALT YAPIDA HEDEF

 

            Başkan Eroğlu, şehrin alt yapısının yenilenmesi hususunda da başlatılan çalışmalara değindi. Tokat’ın 42 mahallesinde alt yapıyı bir anda değiştirmenin mümkün olmadığından hareketle çalışmalara dair bilgi veren Başkan Eroğlu “şehrin alt yapısındaki yeniliği en kötü 10 yılda bitirmeliyiz. Bu bir milli proje olmalı. Bundan kimse geri adım atmamalı. Geçtiğimiz yıl Devegörmek, Mahmut Paşa ve Topçubağı mahallelerinden başladık. Bu mahallelerde inşaatlar artmıştı, nüfus 2, 3, 4 kata çıkmıştı. Alt yapı yetmemeye başlamıştı. Önce o bölgelerden başladık. Sonra Güneşli mahallesinde başlattık. Ardından Karşıyaka’da başladık. Hemen hemen her hafta su kesintisi oluyordu ama geçen sene Karşıyaka’nın 5’te 1’lik kesimi tamamen değişti. İnşallah bu yıl da geri kalan yerleri değiştirip artık Karşıyaka’daki su sorunu insanlarımızdan dinlemek istemiyoruz. Esentepe Mahallemizin bir kısmında, Yazıcıoğlu’nda başladık. Geçen yıl yaptığımız tüm alt yapı çalışmaları yüzde 3’e denk gelmiş, mesela bu yıl 3-4 katına çıkarılmasını söyledim, İller Bankası ile uzun vadeli kredilendirmeleri hakkımızı kullanarak bu yıl yüzde 10, 15, 20’ye kadar hedef koymalarını istedim. Tespit ettiğimiz yerlerden Yeşilırmak Mahallesi ile başladık. Hemen sökülen yerlerin asfaltını da yapıyoruz ki, vatandaş tozun toprağın içinde kalmasın.” dedi.