Tokat’a Çağrı Merkezi düşünülüyor
Tokat’a Çağrı Merkezi düşünülüyor

            Şehirde örnekleri diğer illerde görüldüğü üzere Çağrı Merkezi kurulması için yatırım niyetinde olan müteşebbislerin şehre geldiğini, kendilerini ağırlayıp yer gösterdiklerini, Mersin ile Tokat ili arasında bir seçim yapacaklarını duyurdu.

            Başkan Eroğlu, ilk etapta 350 kişinin çalışabileceği Çağrı Merkezi hususunda Tokatlıları heyecanlandıran şu bilgileri paylaştı:

TOKAT İLE MERSİN ARASINDA İKİLEMDE KALINMIŞ

 

            “İstihdam deyince aklıma geldi. İnşallah sonuca ereriz. Birkaç ay önce idi. Bir vesile ile, başka bir ilin vekili ile görüşmüştük. Konuşurken kendi ilindeki çağrı merkezlerinden bahsetmişti. Biz de kendisinden bu konuda yardımcı olmasını talep edince Pazartesi günü (18 Nisan), şuanda Sivas’ta 1.200 kişinin çalıştığı çağrı merkezine sahip olan kişiler Tokat’a geldiler. Onları ağırladık, mekan gösterdik ve 1 hafta içerisinde değerlendirip bize dönecekler. Bu sonuçlanırsa ilk etapta 350 kişi, 3 yıl içerisinde 1.200 kişiye kadar bir çağrı merkezinin çalıştırılacağı bir alanı oluşturacaklarını bize söylediler. İnşallah bu nihayete ererse, bu ön bilgiyi buradan vermiş olayım, Tokat’ta bir fabrika gibi 1.200 kişiyi çalıştıran çağrı merkezinin görüşmeleri başladı ve devam ediyor. Neticelendiği zaman daha net bir şekilde, hangi firma olduğu, ne olduğu, kime çalıştıklarını söyleyebiliriz. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir alanı gezdirdik. Orada 6 bin metrekarelik yeni yapılmış bir alanı gösterdik. Beğendiler de o alanı. Mersin ve Tokat arasında ikilemde kalmışlar. Biz Tokat’ı seçmelerini istirham ettik. Tokat’ın istihdama daha çok ihtiyacı olduğunu, bu bölgenin daha iyi olduğunu anlattık. İnşallah onlar da yeniden gelip daha teknik bir inceleme yapacaklar. Bu sonuçlanırsa Tokat’a büyük bir katkı sağlayacak çağrı merkezi kazandırılmış olur.”