Erbaa’da ESMEK ürünleri sergileniyor
Erbaa’da ESMEK ürünleri sergileniyor

Erbaa Belediyesi tarafından kurulan Erbaa Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (ESMEK) kapsamında kursiyerlerin hazırladığı ürünlerin sergilendiği el sanatları sergisi açıldı.

Kültür Kongre Merkezinin fuaye alanında Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan ve AK Parti Erbaa İlçe Başkanı Mikail Altıntaş tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi. ESMEK kursiyerlerinin kurs süresince hazırladığı ürünlerden oluşan sergide ahşap boyama, kumaş boyama teknikleriyle yapılan ürünler yer alıyor. El Sanatları Sergisi 12 Mayıs’a kadar açık kalacak.

 

Serginin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım “12 bin metre karelik bir bina var burada. Biz bu binanın içine eğer eğitimi sokamazsak, gençlerimize dokunamazsak, bayan kardeşlerimizin sosyal hayatına katkı veremezsek, çocuklarımıza ulaşamazsak o zaman bu fizikî binanın hiçbir anlamı yok. Bu binayı şenlendiren, anlamlı kılan bugünkü sergi.  Bu beni en mutlu eden açılışlardan birisi.  İyi yolda olduğumuzu gösteren ve bizi gayrete getiren açılışlardan biri. Kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Çok güzele el emeği göz nuru işler çıkardılar.” dedi.