Zile'den belediye çalışmaları
Zile'den belediye çalışmaları

Fen işleri ekipleri Yunus Emre Mahallesi Sümbül Sokak yollarını tretuvar ve parke taş döşemesi yapıyor. Yenileme çalışmasında bozulmuş olan yolları kepçe yardımıyla düzeltiyor. Düzeltilmiş olan yollar kumla kaplanarak tesviyesi yapılarak parke taşlarla yenileniyor.

               Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, “Yıllar önce yapılan yollar bozulmuş durumda. Fen işleri ekibimiz bozulan cadde, sokak ve kaldırımlardaki parke yenileme çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Yapmış olduğumuz bu çalışma ile birlikte Zile’mizin Cadde ve sokaklarını daha modern bir hale getirmiş olacağız" dedi.

ZİLE BELEDİYESİ ÇİM BİÇME ÇALIŞMASINA BAŞLADI

Zile Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen düzenleme çalışmaları kapsamında ilçe merkezinde bulunan parklarda çim biçme çalışması başlattı.

            Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yağışlarla birlikte refüjlerde ve parklardaki hızla büyüyen çimleri çim biçme makineleri ile temizlemeye başladı.

 

            Yapılan çalışmalarla ilgili Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz yağışlarla birlikte hızla büyüyen çimleri çim biçme makineleriyle temizliyor. Vatandaşlarımıza daha kaliteli, daha temiz yaşam alanları sunmak amacıyla çevre temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapılan çalışmalarımız yaz sonuna kadar devam edecektir.” dedi.