Almus Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezun oldu
Almus Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezun oldu

Şimdiye kadar 738 öğrenci mezun eden yüksekokul bu sayıya bu yıl toplam 95 öğrenci daha ekledi. Mezuniyet töreni Almus Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Almus Belediye Başkanı Mimar Hasan Hüseyin Arıkan, Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Uğurlu Almus Emniyet Amiri Şener Akyıldız ve Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Fatih Polat, yüksekokul yönetimi ve öğretim elemanları ile öğrenci ve öğrenci ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

            Meslek yüksekokulu birincisi Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı Öğrencilerinden Eyyüp Furkan Yüce'nin yaptığı konuşmasının ardından konuşma yapan Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Polat okulun genel durumuyla ilgili bilgiler verdi.

Mevcut bölümlere yeni bir bölümün eklendiği müjdesini veren Yüce, eklenen bölümlerde Posta Hizmetleri olduğu bilgisini vererek Yüksekokul öğrenci sayısının gelecek yıl 500 sınırına erişeceği tahmin ettiklerini kaydetti. Yüce, yüksekokulun hem nitel hem de nicel anlamda büyümesinde katkı sağlayan GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e teşekkür etti.

            Törende ilçe yönetimine okulu her manada sahiplenmeleri nedeniyle İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamına teşekkür belgelerini sunuldu.

            Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan ve Almus Kaymakamı Fatih Çelikkaya konuşmasında kendilerine verilen teşekkür belgesi için memnuniyetlerini belirttiler.

            Almus Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Sportif Etkinlik Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Altuğ Çağatay ve Kulüp Başkanı Merve Yıldız’a yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür belgeleri sunuldu. Gelecek yıl başarılı faaliyetlerini devamı temennisinde bulunuldu.

Bölüm derecelerine giren öğrenciler;

            Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölüm Birincisi Gülbeyaz Atasayar, Bölüm İkincisi Mustafa Tali, Bölüm Üçüncüsü Nurdan Aydınoğlu

            İşletme Yönetimi Bölüm Birincisi Gülsün Öztürk, Bölüm İkincisi Burak Cirit, Bölüm Üçüncüsü Sebil Kılıç

            Laboratuvar Teknolojisi Bölüm Birincisi Şule Özer, Bölüm İkincisi Satu Tuğçe Can, Bölüm Üçüncüsü Öznur Akgül

            Ormancılık ve Orman Ürünleri Bölüm Birincisi Eyyüp Furkan Yüce, Bölüm İkincisi Murat Yenice, Bölüm Üçüncüsü Ahmet Durmaz’ a başarılı belgeleri verilerek daha sonra kep fırlatma ve mezuniyet pastası kesilmek üzere tören Yüksekokul bahçesinde devam etti.

 

            Ardından katılan tüm davetlilere yemek ikramında bulunuldu.