Gençlik Merkezi açıldı
Gençlik Merkezi açıldı

Tokat Belediyesi tarafından gençlere yönelik olarak dizayn edilen tesisin açılışı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları sonrasında düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Vali Cevdet Can, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin diğer protokol üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Mehteran takımının ve öğrencilerin gösterilerinin ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sözlerine gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak başladı. Başkan Eroğlu, “ Tarihimizi iyi bilmemiz lazım, geçmişimizi iyi idrak etmemiz lazım ki geleceğimizi de onun üzerine inşa edelim. Çünkü 19 Mayıs ki bir milletin tarihe gömülmek için tüm milletlerin bir araya geldiği ama buna rağmen bir milletin küllerinden yeniden doğduğu 19 Mayıs’tır.” Şeklinde konuştu.

Tüm şehitlere Allah’tan rahmet dilediğini ifade eden Eroğlu, "Vatanımızın toprağımızın her bir karışını kanları ile sulayan şehitlerimiz, bu gün bu vatanda bayrağımızın dalgalanmasında çok ama çok büyük emekleri var. Tüm şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Tokat Belediyesi olarak gençlere bir hediye vermek istediklerini ifade eden Başkan Eroğlu, 4 kattan oluşan Gençlik Merkezini 6 aydır hazırlamaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Eroğlu, “Son günlerde yoğun çalışmalarla bu güne yetiştirelim istedik. Bu gün hazır bir şekilde gençlik merkezimiz hazırlandı. Gençlik Merkezimizin tüm genç kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ülkesini seven milletini memleketini seven, milli ve manevi duygularla dolu dolu, yetişen gençlik olmasını da buradan temenni ediyorum. Gelecek genç kardeşlerimizin. Gelecek onların, onlarla bu ülke daha iyiye daha güzele ulaşacak ve Gazi Mustafa Kemal ‘in dediği gibi muhasır medeniyetler seviyesine de siz değerli gençlerimiz sayesinde bu ülke daha emin adımlarla ilerleyecektir. Biz birçok bilim adamı, ilim adamı yetiştirmiş bir ecdadın torunlarıyız. Geçmişimizden ilham alıyoruz geleceğimizi de aynı onlar gibi yeni Harezmî’leri, İbni Farabi’leri, İbni Sinalar’ı, Gazi Osman Paşa’ları yetiştirmenin gayreti ve mücadelesi içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

Yeni bir gençlik merkezinin daha Tokat’a kazandırılacağının müjdesini veren Başkan Eroğlu, ihtiyaç oldukça ve gelen talebe göre de Gençlik Merkezlerinin sayısının artırılacağı kaydetti. Başkan Eroğlu, “Biz şunu biliyoruz ki insanı yaşat ki Devlet yaşasın onun için her şey siz gençler için her şey Tokat için ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Dualar eşliğinde, kurdele kesilmesinin ardından Gençlik Merkezi açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından programına katılan protokol üyeleri ve misafirler Gençlik Merkezini gezdi. Hacivat-Karagöz oyununun sergilenmesinin ardından açılış programı sona erdi.