Sağlık ordusuna yeni neferler katıldı
Sağlık ordusuna yeni neferler katıldı

Anestezi ve reanimasyon bölümünden 25, hemşirelik bölümünden 30 ve radyoloji bölümünden 23 öğrenci meslek yemini ederek mezun oldu.

            30 Mayıs pazartesi Günü 26 Haziran Kültür Sarayı Konferans Salonunda yapılan törene öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldılar.

            2015-2016 öğretim yılında; anestezi ve reanimasyon bölümünden 25, hemşirelik bölümünden 30 ve radyoloji bölümünden 23 öğrenci meslek yemini ederek mezun oldu.

            Törende öğrenciler idareci ve öğretmenlerin elinden mezuniyet belgelerini alırken duygu dolu anlar yaşandı.

            Okul Müdürü Eyüp Doğan, törende yaptığı konuşmada, "Sizleri iyi bir şekilde yetiştirmeye gayret ettik. Sizler de hiçbir din, dil, ırk, mezhep ayırımı yapmadan bütün insanlara şefkatle hizmet etmelisiniz. Devletimiz ve milletimiz sizlerden fedakarlık bekliyor. Öğretmenlerinize ve velilerinize teşekkür ediyorum" dedi.

            Okul Müdür Başyardımcısı Duran Turhan’ın mezunlar için yazdığı şiirini okuyarak, "Allah aşkı ve vatan sevgisi rehberiniz olsun, bir sanat dalıyla mutlaka ilgilenin, yanınızda daima verecek bir şeyleriniz olsun, güler yüzlü olun, anne ve babanıza bir de öğretmenlerinize vefalı olun" dedi.

 

            Öğrencilerin söylediği türkülerle program sona erdi.