Eczacılardan Kızılay’a kan bağışı
Eczacılardan Kızılay’a kan bağışı

Tokat 41. Bölge Eczacılar Odası ve Kızılay işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlendi. Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Bir Bağış Üç Can Kurtarır’ sloganı ile hayata geçirilen kan bağışı kampanyasına tüm eczacılar destek verdi. Kan bağışı kampanyasına yoldan geçen vatandaşlar da destek vererek kan bağışı yaptı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan 41’nci Bölge Eczacılar Odası Başkanı Ahmet Dutoğlu “Biz 41. Bölge Tokat Eczacılar Odası olarak Kızılay’la iş birliği içerisinde bir kan bağışı kampanyasına arkadaşlarımızı davet ettik. Bir bağış üç can kurtarır sloganı ile bu bağış kampanyasını düzenledik. Umarım iyi bir netice elde ederiz. Tüm eczacı arkadaşlarımızla ve çalışanlarımızla birlikte bu kampanyayı destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tüm Tokatlıları kan bağışı yapmaya davet ettiklerini ifade eden eczacı Faruk Sarıer, “Tokat Eczacılar Odası ve Türk Kızılay’ı ile bir kan bağışı kampanyası düzenlemiş bulunmaktayız. Kan hayat kurtarır diye bir sloganımız var. Herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Gün içerisinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına eczacıların çoğunluğu katılarak destek verdi.