Sağlıklı yaşam aracı tanıtıldı
Sağlıklı yaşam aracı tanıtıldı

İl Halk Sağlık Müdürlüğü bahçesinde yapılan tanıtımda konuşan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat Zülfüoğulları kaliteli hizmeti süratli bir şekilde vatandaşa ulaştırmanın  başında  sağlık okur yazarlığının geldiğini belirterek, “Aracın asıl amacı sağlık okur yazarlığını halkımıza tanıtmak ve bilgilendirmek. Bu alandaki farkındalıklarını arttırmak” dedi.

            Sağlıklı yaşam aracının sadece eğitim amaçlı kullanılacağını belirten Dr. Zülfüoğulları, araçta stand,  ses sistemi, lcd tv, buzdolabı,  lavabo gibi donanımların mevcut olduğunu söyledi.

Dr. Zülfüoğulları aracın ilçelerde, okul bahçelerinde ve köylerde kullanılarak, sağlık okur yazarlığını arttırmayı hedeflediğini kaydetti. 

            Vali Cevdet Can ise konuşmasında eğitimin her yerde olduğuna dikkat çekti. Sağlıklı yaşam sağlık aracının ise  sağlıklı yaşamın bilinçlenmesi noktasında  pazarda, kırsalda, cami önünde, insanların tercih ettiği bir parkta kullanılacağını belirten Vali Can, “İnsanları istediğiniz konuda bilgilendireceksiniz. İnsanlarda hangi farkındalığı ortaya çıkarmak istiyorsanız o konuda bilgilendirme yapacaksınız” dedi.

            Araca ilave olarak bir dilek ve talep kutusu konulması önerisinde bulunan Vali Can,  “İnsanlar dileklerini, taleplerini oraya atsın. Anket çalışması gibi olur. Hangi konuda ihtiyaç varsa dilek ve talep kutusu ile belirlenir” diye konuştu.

 

            Vali Can, aracın hayırlı olmasını diledi.