Tokat Belediyesinden yetimler günü iftarı
Tokat Belediyesinden yetimler günü iftarı

Tokat Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yetimler iftarı, yaklaşık 260 yetim ile ailelerinin katılımlarıyla bu yıl 3. kez gerçekleştirildi.

            Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Yetimler İftarı programına; Vali Cevdet Can, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Sanatçı Bedirhan Gökçe, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

            İftar programına katılan sanatçı Bedirhan Gökçe burada yaptığı konuşmada, "Bazı gecelerde, programlar konuşmak zordur. Babası olmayan bir çocuğun ağzı ile konuşmak zordur. Allah’ın kullarına verdiği en önemli duyulardan bir tanesi unutma duyusudur. Tarihin içerisinde baktığımızda büyüklerimizin hep anasız babasız büyüdüğünü görürüz. Demek ki büyük olan herkesin başına bunlar gelmiş. Yetimhanelerde büyümüş, annesi babası olmamış sanat dünyasında çok yakından ilgilendiğim kardeşim vardı; Atalay Demirci. O günlerde söylememiştik onun bu halini ama bugün geldiği noktayı görüyorsunuz. Çalışmak daha çok çalışmak gerekiyor. Bu güzel program için başta Belediye Başkanımız olmak üzere sayın valimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

            Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu programın anlam ve önemine işaret ettiği konuşmasında, Tokat Belediyesi’nin her zaman yetim ve öksüzlerin yanında olduğunu söyledi.

            Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada, “Dünya Yetimler Günü dolayısıyla bugün çok anlamlı bir iftar programında yaklaşık 260 yetim yavrumuzla bir arada olduk.

            İki senedir “Yetim Gülerse, Dünya Güler” yine “Bir Yetimde Sen Sevindir” kampanyalarımızla anne baba himayesinden yoksun, şefkat ve merhamete muhtaç yetimlerimizi boynu bükük bırakmadık. Bu yıl üçüncüsü olmak üzere her Ramazan ayının 15’nci günü Yetimler Gününde, Yetimler İftarı ile Allah’ın emaneti olan bu yavrularımızla birlikte olmaya gayret ediyoruz.

            Bir Hadis-i Şerifte Peygamberimiz : “Allah katında en sevimli ev, içinde yetime ikrâm olunan evdir” buyurmuşlardır. Ne mutlu onları gözetip muhafaza eden kimselere.

            Bu konuda Tokat Belediyesi olarak hassasiyetlerimizin çok yüksek olduğunu belirtiyor, tüm yetim yavrularımıza sevgilerimi; onları muhafaza eden aile, kurum ve kuruluş yetkililerine de saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.