Biz sorduk, Başkan yanıt verdi
Biz sorduk, Başkan yanıt verdi

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile bir söyleşimiz oldu. Bir buçuk saatlik zaman diliminde, belediye projelerini, imar konusunu, kamuoyuna yansımış olan, eleştirel yaklaşımda bulunulan meseleleri sorduk. Bir projeyi ortaya koyup, yapmaya başlayıp da bitene dek ve hatta bittikten sonrasında da geçen zaman diliminde her türlü sözün, övgünün, yerginin, karalamanın, aklamanın yapılabileceğinden hareketle sorularımız oldu. Her fırsatta vurguladığımız gibi, basın sorabiliyor olmasıyla güçlü kılınır, hürce yazabiliyor olmasıyla makbul sayılır. Bu inançla 90 dakikayı değerlendirdik. İçeriğini, sorularımızı, yanıtlarını Ramazan Bayramı sonrasında gazetemizde okuyabileceksiniz. 
          *Belediye Başkanlığınız sürecinde 2 yılı aşkın bir zamanı geride bıraktınız. İşte bir Meydan projesi başladı. Sizce bu süre bu projenin başlayabilmesi için gerekli bir süre miydi? Bu süreç yaşanacak mıydı? Her halükarda yaşanacak bir süreç miydi? Yoksa bu sürenin bu zamana dek uzamasında eksik yön mü var? Siyaseten mi eksiklik var? Belediyenin kurumsal yazışmalarında mı bir eksik var? Veyahut da yeterince gücün olmadığı bir ortam mı var? sorusu ile başladık.
           -Normalde bu proje hiç olmazdı... Bu proje hiç gerçekleşmezdi, gerçekleşmeyecek çok zor olan bir iş başarıldı burada. Ki bu da kısa bir sürede aslında başarıldı... dedi ve niyesini anlatarak söyleşimiz devam etti. Ziya Paşa'nın Terkibi Bendindeki beyitlerden "İnsana sadakat yaraşır görse de ikrâh, yardımcısıdır doğruların hazreti Allah" sözü ile son buldu.
            Başlangıçtan bitime ne varsa hepsi gazetemizde olacak...