EVRENİN DİLİ
EVRENİN DİLİ

İçinde bulunduğumuz evren bile başarılı ve gayretli insanı seviyor.

İnsan başarısızlığını genelde hep çevreye, aileye ortama yüklerde “ben başarısızım ama çalışsam mutlaka başarılı olurdum” demek işine gelmez.

Çok insan başarıyı sahiplenmeye bakar. Anne ve baba, öğretmen okul dershane.

Hâlbuki başarı çalışan, anlayan insanındır. Anne baba öğretmen sadece görevini tam yapmıştır. Başarıyı sahiplenmek ve ya başarıyı gereğinden çok abartarak başarı sahibine zarar vermek yerine başarısını artırmak isteyene o istediği ölçüde ve gücümüz oranında destek olursak o zaman başarılı olmak isteyene yardım etmiş oluruz.

Gazeteler hep yerel yöneticilerin çalışması ile dolu

Hâlbuki spor da, sanatta edebiyatta gençlerimizin çok başarısı var. Başarılı gençleri o yüzden yerel basın sadece haberlerle değil, röportajlar köşe yazıları ile de anlatmaya bakmak lazım. Bunu yapmaya çalışıyorum ve büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü “Gençler geleceğimiz” Gençlere yatırım yapmak hemen sonuç alınacak şey değil. O yüzden sabırlı olmak lazım. Sabırsız toplumda bunu yapmak zor iş.

İnsanların ne dediğine değil, Evrenin bizi yaratanın ne dediğine bakmak lazım. İnsanların ne dediğine bakarsak okumak yazmak boş diyeni dinlersek “boş adam” olacağız. O yüzden insanların bırakıp önce Yaradan’ı, sonra Evreni iyi anlayarak, boş konuşmalar yerine güzel okumalarla evreni anlamaya yönelik okumalar yapmak bize huzur verir.

Ey insanoğlu!

Sen anlarsan Yaradan ve O’nun yarattığı Evren seni seviyor.

Sende kendini sev, dur, dinle silkin onu anlamaya bak

 

Başarı seni bekliyor sen niye kaçıyorsun?