Tokatspor’da mali kriz
Tokatspor’da mali kriz

Futbolcular zorlu Hatay deplasmanının son gün antrenmanına mali konular nedeniyle çıkmama kararı aldı. Teknik Direktör Taşkın Güngör dün bir açıklamayla konuya değindi.

 

Taşkın hoca: “Bu kulübün anne babalığını üstlenen büyükler anne babalığını yapmak zorunda. Ailedeki evlatlara sitem ederek bir yere varamayız.”

 

Tokatspor’da ligin son haftalarına doğru kümede kalmanın mücadelesi verilirken dün yaşanan bir durum can sıktı. Futbolcu kadrosunu haftanın son gün antrenmanına çıkmama kararı aldı. Yönetimin ödeme yapmasını beklerken, ödemenin yapılamamış olduğu ortamda böylesi bir karar çıktı.

            Teknik Direktör Taşkın Güngör dün bir açıklama ile durumu anlattı. Taşkın hoca şu bilgileri verdi:

            “Sorunlar sporcularımızın antrenmana çıkmama kararına neden oldu. Ben bu kararlarını saygıyla karşılıyorum. Çünkü bu sporcular da belli vaatler karşılığı bu kulübe gelen, emeklerini veren, yaşamlarını burada idame ettiren ve geleceklerini güven altına almaya çalışan sporcular. Herkes gibi her çalışan alın terinin karşılığını almak ister. O nedenle böyle bir antrenmana çıkmama tepkisi verdiler. Bizler bütün yetkili arkadaşlara bu durumu ilettik. Üç-dört haftadır artık bu kulüple gelen giden kimse olmuyor. Sadece teknik ekibe ve sporcuya dayalı bir kulübün ayakta durması maalesef zor olur. Bu kadar önemli bir süreçten geçerken aylardır günlerdir ısrarla Tokat'taki bütünlükten beraberlikten bahsetmemize rağmen maalesef işleyişimiz bir türlü düzene oturmadı. Sabah kulüp başkanımıza durumu ilettik. Diğer yetkili makamlara da bireysel olarak hoca olarak durumu ilettim. İnşallah yetkili büyüklerimiz devreye girerler.

 

Bunu bir tepki olarak almamaları gerekiyor onu öncelikle söyleyeyim. Bu kadar zamandır işini en şekilde yapmaya çalışan, zorluklarla mücadele etmeye çalışan sporcuların zaman zaman haklarını isteme hakları vardır. O nedenle haklarını istediler diye kimsenin kimseye farklı bakış açısıyla bakmasını istemiyorum. Ben de olsam hakkım ödenmediği zaman tepki gösteririm, siz de olsanız aynı şeyi yaparsınız, herkes alın terinin karşılığını almak ister. Doğal bir hak aramadır. Ama bu kulübü bu şehri sahiplenen herkesin artık bu kulüp etrafında birleşmesi gerekiyor. Ekonomik boyutta gerekli desteğin verilmesi gerekiyor. Bu kadar önemli bir maçın arifesinde böyle bir olayın yaşanmasını tabi ki gönül istemezdi ama sonuçta biz bu sporcuları sahaya çıkaracağız, bu sporcuları motive edip oynatacağız. Duygularını kaybetmiş, isteği, arzusu çökmüş bir sporcu grubunu da benim sahaya sürmemin hiçbir anlamı olmaz. Sadece sahada futbol takımı olur onun dışında hiçbir mücadele göremezsiniz. O nedenle biz gerekli uyarıyı ve bilgilendirmeyi yetkili yerlere yaptık. İnşallah gerekli çözümü iletirler. Çok büyütülecek çok zor da bir tablo ortada yok onu da söyleyeyim. Ama yapmayan insanlar için ufak büyük olmuyor demek ki bu kadar önemli bir hedefe giden takıma bu kadar ufak katkı yapmamak işi sadece oluruna bırakmaktan başka bir şey getirmiyor benim aklıma. Bir şehir için çok zor şeyler değil bunlar. Çocukların talepleri gayet makul, gayet insancıl, gayet ihtiyaçtan kaynaklanan taleplerdir. O yüzden bu kulübün anne babalığını üstlenen büyükler anne babalığını yapmak zorunda. Ailedeki evlatlara sitem ederek bir yere varamayız. Bu evlatların bu mücadeleyi vermesi için anne babanın bu imkanları sağlama zorunluluğu var diye düşünüyorum. Bu davada birleşilmesi gerekiyor, bu davada birlik olunması gerekiyor. Her gün atlatarak, her gün uzatarak sadece kendimizi kandırırız.”