30 İl, 48 Takım, 800 Sporcu
30 İl, 48 Takım, 800 Sporcu

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü resmi sitesinden yapılan bir açıklama ile ilimizde 03-05 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek spor müsabakaların bilgisi paylaşıldı. Tokat’ta spor turizminin canlanmasına katkı sağlayan faaliyetler için yapılan açıklama şöyle oldu:

            “Spor faaliyetleri toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlar. Sporun evrensel değerlerinde, toplumlarda insanları guruplara ayıran ırk, milliyet, din, mezhep, sosyal konum, eğitim, kültür ve ekonomik farklılıklar, vb. özellikleri göz ardı eden bir yaklaşımla herkese eşit bir yaklaşım ( FAİR PLAY ) ortaya konur.

Modern toplumların yaşamının önemli bir parçası olan TURİZM içinde spor son yılarda çok önemli bir yere gelmiştir. Bu ilişki sporun insan ve toplum yaşamında önemli bir yer almaya başlaması ve turizm sektörünün bundan faydalanmak istemesiyle ortaya çıkmıştır.

Spor Turizmi sayesinde ilimizin marka değerini yükselterek,  Sosyal ve Ekonomik açıdan da büyük destek sağlayacak olan daha birçok şampiyonalara ev sahipliği yapmak için kurum olarak çalışmalarımız devam etmekte ve yapmış olduğumuz başarılı organizasyonlar ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından İlimize peş peşe Ulusal ve Uluslararası Şampiyonalar verilmektedir.

Bu doğrultuda 03-05 Mart 2017 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüz koordinesinde İlimizde yapılacak olan; Okul Sporları Gençler Kız-Erkek Futbol Grup Müsabakaları, Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakaları ve Voleybol Erkekler Bölgesel Lig Final Müsabakaları olmak üzere toplamda 30 ilden 48 takımdan bay –bayan toplamda 800 kişinin katılım sağlayacağı spor faaliyetlerimiz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Tokat’ta Spor Turizm canlanmasına katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Okul Sporları Gençler Futbol, Anadolu Yıldızlar Ligi Karate ve Voleybol Erkekler Bölgesel Lig Finallerini yerinde takip etmek ve sporcuların heyecanlarına ortak olmaları için Tüm Halkımızı tesislerimize davet ediyoruz.

 

Müsabakalara katılan tüm takımların İdareci, Antrenör ve Sporcularına başarılar dileriz.
OKUL SPORLARI GENÇLER FUTBOL GRUP MÜSABAKALARI
13 İl 18 takım 400 Sporcu 
Tarih: 03-04-05 Mart 2017
Yer   : Uzun Burun Sentetik Saha ( Erkekler)
          Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sentetik Saha ( Kızlar)
Saat : 10.00
ANADOLU YILDIZLAR LİGİ KARATE YARI FİNAL MÜSABAKALARI
12 İl 24 takım 240 Sporcu
Tarih: 04-05 Mart 2017
Yer    : Tokat Gençlik Merkezi Mehmet Akif İnan Spor Salonu
Saat  : 10.00
VOLEYBOL ERKEKLER BÖLGESEL LİG FİNALLERİ
4 İl 4 takım 80 Sporcu
Tarih: 03-04-05 Mart 2017
Yer   : Ali Yücel Spor Salonu
Saat: 12.00 – 14.00